Elu Eestis nagu Saalomoni saartel

27. juuli 2011, 16:00

4. juulil avaldas Euroopa Komisjon oma ametnike missioonide ja abiprojektide töötajate jaoks uuendatud päevaraha piirmäärad, mis hõlmavad sihtriigis öömaja, toitlustamist ja kohaliku transpordi kulusid.

Integratsiooni Uuringute Instituudi teadur Mart Rannut kirjutab, et eelmise aastaga võrreldes ei ole külastuskulud Eesti puhul muutunud, ikka 181 eurot ööpäev. Euroopa Liidus oleme selle näitaja poolest kõige külalislahkem maa, ka Leedu on meist protsendi võrra kallim, Läti isegi 15 protsenti, lüües kalliduselt isegi Saksamaad.

Naabri juures kallim kui Euroopas. Eesti naabritest on ülekaalukalt kalleim külastada Venemaad, kus ööpäevaste kuludena on lubatud välja maksta kuni 329 eurot.

Tõenäoliselt on arvestuse aluseks tõeliselt röövellikud Moskva ja Peterburi hotellihinnad, provintsilinnades peaks tegelikult suurusjärgu väiksema summaga ülalpidamise eest toime tulema.

Eestiga sarnane kulu ootab külastajat Ugandas, Sudaanis, Brasiilias, Dominical, Maldiividel ja Saalomoni saartel.

Meediale huvi pakkuvatest riikidest kulub Eestiga võrreldes rohkem raha Liibanonis (195 eurot päevas) ja Afganistanis (211 eurot).

Kõige odavam ja ilmselt ka kõige põnevam on külastada Somaaliat, kus elamine - niipalju kui seda seal antakse, peaks elupäevas 56 euro sisse ära mahtuma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2011, 12:28
Otsi:

Ava täpsem otsing