Esmaspäev 24. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uus rahandusaasta algas jeenile kehvalt

02. aprill 1998, 00:00

Jaapani uus rahandusaasta ja Suur Pauk algasid jeeni kursi langemisega Aasia turgudel 12 nädala madalaima tasemeni 133,85 USD/JPY. Jeeni edasist kiiret langust hoidsid ära vaid kasumivõtmine ja kartus, et Jaapani Pank võib sekkuda valuutaturgudele. Sellekohaseid vihjeid tuli eile saareriigi tippametnikelt ridamisi, neist kaalukaim aserahandusminister Eisuke Sakakibaralt (tuntud mr Jeenina). Oma sõnadele lisas ta kaalu väitega, et aprilli keskel toimuval juhtivate tööstusriikide (G7) kokkusaamisel arutatakse ka valuutakursse, püüdes mõista anda võimalikust suurriikide ühisest interventsioonist.

Selle suhtes ollakse küll skeptilised, sest ühisaktsioonidest räägib esialgu vaid Jaapan. Analüütikute arvates lähipäevil interventsiooniohtu ei ole. Kuid ollakse veendunud, et jeeni kursi tõstmiseks vajab turg ülesrääkimise asemel midagi enamat.

Jaapani peataolekust räägib fakt, et Jaapani Panga president Masaru Hayami andis mr. Jeenile vastupidise vihje, mis räägib kahe institutsiooni tegevuse koordineerimatusest või isegi nendevahelistest vastuoludest.

Turud hoiavad silma peal Jaapani Panga täna avaldataval nn Tankani rapordil. On oht, et see näitab riigi majanduse väga kehva seisu.

Saksa marga suhtes andis dollar eile Euroopa turgudel veidi järele, liikudes suurema osa päevast kursivahemikus 1,846--1,8505 DEMi. Ameerika turgude avanedes tugevnes USD taas ning jõudis 1,8542 DEMini. Föderaalreservide vabaturu komitee istungil otsustati lühiajalised intressimäärad jätta 5,5 protsendile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing