Võru rippsild kujuneb oodatust kallimaks

21. aprill 1998, 00:00

Treiali sõnul peavad nad enne otsuse tegemist läbirääkimisi pakkujatega. «Tahame selgusele jõuda, kas eksinud on projekteerija või on ehitusfirmad kasumiahnuses omavahel kokku leppinud,» sõnas Treial.

Rippsilla projekteerija, maanteeameti teedeosakonna sildade peaspetsialist Jaan Linno on kalkuleerinud silla maksumuseks 3,38 miljonit krooni.

Ehituskonkursil tegi odavaima pakkumuse AS Via Pont, pakkudes 4,98 miljonit krooni. ASi EMV 5,28 miljoni kroonisele pakkumusele lisandunuks 480 000 krooni juurdepääsuteede ehituseks. AS Laarmann & Co hindas silla ehitusmaksumuseks 5,88 miljonit krooni ja juurdepääsuteede ehitamiseks 814 000 krooni.

Võru linn on peamiselt sillaehituse tarbeks laenanud Ühispangast viis miljonit krooni. Harri Treiali sõnul ei soovi linn tänavu rohkem laenata. «Kui ehitaja tõestab, et silla ja juurdepääsuteede ehitusmaksumus on 5--6 miljonit krooni, hakkame otsima võimalust ehitada sild etapiliselt,» rääkis Treial. «Optimistina usun, et sügiseks on vähemalt sild valmis.»

Jaan Linno kinnitusel sisaldab projekteerija kalkulatsioon vaid rippsilla konstruktsiooni maksumust. «Me ei arvestanud ehitustehnoloogiat ega pealesõiduteid,» lisas Linno.

Via Ponti peainseneri Märt Susi sõnul on pakkujatevaheline kokkumäng välistatud. «Meie oleme oma pakkumusse kalkuleerinud normaalse paariprotsendilise kasumi,» täpsustas Susi. «Samas ei oska me praegu prognoosida, kui raskeks ja kalliks osutuvad ehitustööd, sest aluspinnas on suhteliselt halb.»

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing