Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Karastusjoogitootjad pakendiaktsiisi vastu

05. mai 1998, 00:00

ASi Viru Joogid nõukogu liige Harri Rentel rääkis, et karastusjookide tootjad ürtavad saada ajapikendust, et selgemalt läbi mõelda, kuidas rakendada korduvakasutusega pakendi süsteemi Eestis. Ajapikendust võiks tema sõnade kohaselt saada veel kaks aastat. Renteli sõnul on võimalik, et üle tuleb vaadata ja muuta pakendiaktsiisi seadus. Pakendiaktsiisi seaduse järgi maksavad alkohoolsete jookide tootjad pakendiaktsiisi mullu 1. märtsist.

Karastusjookide tootjad said pakendi korduvkasutuse süsteemi loomiseks ajapikendust tänavu 1. detsembrini.

ASi Ösel Foods tegevdirektor Robert Jaani rääkis, et Eesti riigil on küll soov seada kiiresti sisse samad maksumäärad mis mujal Euroopas, aga korduvkasutusega pakendi süsteemi pole ollagi. «Arenevas majanduses on seda süsteemi raske teha, kui investeerida tuleb kõigepealt tootmisse, siis kõikidesse muudesse valdkondadesse, « sõnas Jaani.

Rentel rääkis, et karastusjookide puhul maksab pakendi sisu vähem kui pakend ja aktsiis. Tema sõnul on karastusjoogitootjail kõik vormid ja masinad ühekordse kasutusega taara valmistamiseks. Korduvkasutusega pakendi juurutamiseks on vaja raha ja tuleb leida, milline variantidest on odavaim, rääkis ta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing