Valitsus muutis liikluskindlustuse seadust

17. august 1998, 00:00

Juulis välja antud valitsuse määrusega muudetud liikluskindlustuse seadus on kindlustusfirmade seas tekitanud segadust ja arusaamatusi.

Valitsuse 28. juuli 1998 määrusega tõsteti kindlustuspoliisi vormistamise eest võetav teenustasu seniselt 24-lt kroonilt 34-le kroonile. Kindlustustariife aga alandati nelja protsendi võrra.

Leks Kindlustuse ASi liikluskindlustuse osakonna juhataja Marko Privoi sõnul püütigi tariifide alandamisega kompenseerida teenustasu hinna tõusu. Kindlustusvõtjatele tähendas see, et lühiajalise poliisi vormistamine läks kallimaks ning pikaajaline poliis natuke odavamaks.

Hindade muutmine aasta keskel tähendas kindlustusfirmadele täiendavaid sekeldusi, muuta tuli arvutiprogrammid ja teavitada kindlustusagente. Kuna kindlustustariifid vaadatakse aasta lõpul taas üle ja ilmselt need ei alane, on kindlustusfirmade arvates tegemist väga ebapraktilise sammuga.

Liikluskindlustusfondi peaaktuaari Enno Lelumehe sõnul oli kindlustusmäärade muutmise peamine põhjus liikluskindlustusseaduse muutmine. ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing