Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hannes Tamjärv lahkub

Sten A. Hankewitz 14. detsember 1998, 00:00

Möödunud nädalal oma lahkumissoovi avalikustanud Tamjärv tahab enda sõnul edaspidi pühenduda erakooli rajamisele. Ta kavatseb rajada üldhariduskooli Tallinnas Rocca al Mares.

Tamjärve sõnul on erakooli rajamine tõsine ja oluline ettevõtmine tema jaoks ning ta hakkab üheks rajamise algatajaks, küll aga mitte kooli direktoriks.

Hansapanga juhatuse liige Rain Lõhmus ei soovinud eile kommenteerida Tamjärve otsust ja ka enda võimalikku lahkumist Hansapangast. «Ma mõistan Tamjärve, ja usun, et tal on täielik õigus Hansapangast lahkuda,» sõnas Lõhmus. «Miks ta seda teeb, seda tuleb tema käest küsida,» lisas ta.

Tamjärv ütles pühapäeval, et Hansapanga suuromanik Swedbank soovib, et ta jätkaks pangas, kuid see tema otsust ei muuda. Ta lisas, et Hansapanga aktsionäriks jääb ta edaspidigi, aktsiaid ta ära ei müü.

Swedbanki vanemnõustaja Lars-Olof Ödlund ei soovinud eile mingeid kommentaare anda. «Mul on täna väga kiire, ma ei saa rääkida,» ütles Ödlund.

Homsel Hansapanga aktsionäride koosolekul kutsutakse nõukogust tagasi Skandinaviska Enskilda Bankeni (SEB) esindaja Bengt Dennis, vältimaks huvide konflikti. SEB sai novembris Ühispanga strateegiliseks partneriks.

Eesti Ühispanga nõukogu esimees Aare Urm ütles eile, et kuna ta viibib Eestist ära, ei oska ta Tamjärve lahkumist kommenteerida. «Arvan, et Tamjärv on küllalt kogenud pankur, et langetada õigeid otsuseid,» sõnas ta. Urmi sõnul mõjutab Tamjärve lahkumine Eesti pangandust kindlasti, kuid kas positiivselt või negatiivselt, ütleb ta aasta pärast.

Tamjärve veel tagasi ei kutsuta, ta jätkab kuni järgmise aasta märtsini. Neljapäeval toimuval Hansapanga nõukogu koosolekul tahab Tamjärv võtta oma lahkumise erakorralise punktina päevakorda.

Pankurite sõnul on Tamjärv üks tunnustatumaid ja intelligentsemaid Eesti pangajuhte. Samuti on Tamjärve hinnatud inimeseks, kes seni on Hansapanga asutajate meeskonda pangas koos hoidnud.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing