Õpi tundma oma virtuaalvaenlast

ÄP 25. jaanuar 2001, 00:00

Arvutiturvalisuse ekspertide ? Statleri ja Waldorfi raamat ?How hackers break into Windows systems? on kohati kõhedusttekitav õpetus Windowsil põhinevasse võrku tungimiseks.

Häkkerite hingeelu Windowsit murdes tutvustavat raamatut raamatupoodides veel ei ole. Võimalik, et paljudesse poodidesse ta ei jõuagi. Küll on ta aga olemas Internetipoodides 25 USA dollari eest ja tellida saab teda krediitkaardiga makstes jaanuari lõpuni.

Autorid Statler ja Waldorf on võrgunimede taha peitunud spetsialistid tuntud firmadest, kus tehakse ka turvalisusteste. Autorid ei luba oma raamatu sissejuhatuses, et kirjeldavad järjekordselt, nagu paljud sõna häkker pealkirjas sisaldavad raamatud on teinud, populaarses vormis häkkerit kui isendit ja tema eluviise. Õpetus häkkerite tegevusest algab sellest, kuidas nad informatsiooni koguvad. Loomulikult pole vahendite hulgas ainult arvuti ja programmid, vaid ka paras hulk psühholoogiat. Lahti seletatakse ka DoS ehk Denial of Service rünnakud ? konkreetse sihtmärgi pommitamine tohutu hulga infopäringutega Internetist, kuni sihtmärk koormusele vastu ei pea ja teenindamisest keeldub. Leidub ka huvitavaid ja tuttavaid probleeme igale tavakasutajale: mis saab, kui ekraanisäästja ehk screensaver?i salasõna on unustatud? Loomulikult saab selle lahti häkkida. Salasõnadest on juttu mujalgi ? millised on enamlevinud vead salasõnade valimisel ja mis vahenditega halbu salasõnu kindlaks teha enne häkkerit.

Lõpetuseks antakse ülevaade nn trooja hobustest ja salasõnamurdjatest, mida saab ka Internetist. Et olla oma firma arvutisüsteemis kindel, soovitatakse häkkimisprogrammid kõigepealt ise läbi proovida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:04
Otsi:

Ava täpsem otsing