Dollari tõus võib lähipäevil jätkuda

Tõnis Oja 19. veebruar 2001, 00:00

Dollaril oli reedel palav päev, sest USA järjekordsed majandusnäitajad olid taas nigelad ning Ameerika Ühendriikide uue administratsiooni rahanduspoliitika tekitab turuosaliste seas ebakindlust.

Ameerika Ühendriikide uue rahandusministri Paul O?Neilli märkust Saksamaa ajakirjanduses, et tugev dollar on tugeva majanduse tulemus, võib tõlgendada ka nii, et juhul kui dollari kurss hakkab majanduskasvu aeglustumise tulemusena langema, ei võta Ühendriigid valuuta toetuseks midagi ette. Taoline poliitika vastandub aga selgelt eelmiste ministrite Larry Summersi ja Robert Rubini nn tugeva dollari poliitikale, kus valuutat ei nõrgestatud ekspordi suurendamise eesmärgil. Tugeva dollari poliitika aitas ka ohjeldada inflatsiooni ajal, kui tarbimisbuum ähvardas USA majandust üle kuumendada.

Selle nädala alguses võib aga Ühendriikide valuuta taas tugevnema hakata, sest dollar sai tugeva toetuse juhtivate tööstusriikide (G7) rahandusministritelt ja keskpankuritelt. Palermo kohtumise kommunikees väideti, et USA majandus seisab tugeval alusel ning majanduskriisi oodata ei ole.

Eelmise G7 kohtumise eel (22. septembril) sooritasid suuriikide keskpangad interventsiooni euro toetuseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing