Tele2 ja Uninet kaebavad Eesti Telefoni uute hindade peale

ÄP 16. märts 2001, 00:00

?Tele2 kaebab ETi kohtusse vastuseks katsele tekitada interneti sissehelistamisturul monopol,? ütles Tele2 internetitoodete juht Toomas Talts eile. ?ET soovib alates aprillist kehtestada eritariifid teiste operaatorite võrku helistamisel. Selliste tariifide kehtestamine tähendaks meie interneti sissehelistamise teenuse klientidele põhjendamatut tariifi 40 senti minutist. Selline ET käitumine tekitab monopoli ja on seadusevastane.?

?Eesti Telefoni aktsioon on selgelt suunatud tekkinud konkurentsi lõpetamisele. Seda näitab ilmekalt ka fakt, et samal ajal, kui Eesti Telefon ehk olulise turujõuga ettevõte kavatseb kehtestada teiste operaatorite teenuse kasutamiseks eritariifid, on firma kehtestanud soodustingimused oma Atlase sissehelistamisteenuse kasutamisel,? rääkis Toomas Talts.

Ka ASi Uninet juhatuse esimees Markus Nisula ütles täna, et ka Uninetil on plaanis on kaevata Eesti Telefon konkurentsiametisse.

?Unineti juristid tegelevad probleemiga ja annavad oma seisukoha järgmisel nädalal. Olenevalt situatsioonist otsustame, kuidas reageerida,? sõnas Nisula. ?Konkurentsiametil on õigus teha ET-le trahv, mis võib ulatuda kuni viie protsendini ettevõtte eelmise aasta käibest, mis on 130 miljonit krooni. Olukorra tõsidust näitab see, et ET-le on järelepärimise esitanud ka sideamet, konkurentsiamet ja tarbijakaitseamet.?

ASi Eesti Telefon juht Valdo Kalm ütles, et Tele2 ja Uninet saavad uued pakkumised interneti sissehelistamishindade osas juba täna. ?Nii Tele2 kui Uninet saavad uued hinnapakkumised homme (reedel ? toim.),? sõnas Kalm.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing