Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

BMW: tehast Eestisse ei tule

ÄP 20. märts 2001, 00:00

Presidendi kantselei teatel avaldas eile tehase ehitamiseks äraütleva kirja saatnud Milberg lootust, et BMW saab tulevaste allhanke-, müügi- või muude projektide raames Eestiga koostööd teha.

Samalaadse viisaka äraütlemiskirja kirja saatis BMW majandusministrile juba selle aasta 15. jaanuaril, kus märgitakse, et tehase jaoks riigi poolt pakutud eelmine asukoht Jüri ei sobi ning soovitakse edaspidi jätkata Eestiga koostööd autode jaemüügi, allhanketellimuste või muude projektidega seoses.

?Saksa kultuuriruumist tulnud kirjas on märgitud küll ?asukoht Jüri?, kuid seda tuleb mõista Eesti kohta käivana, mitte nii, et mõni teine krunt oleks sobivam,? tõdes juba siis välisinvesteeringute agentuuri esindaja Anu Kull.

Majandusminister Mihkel Pärnoja ütles aga jaanuari lõpus, et BMW eitus puudutab konkreetselt Jüri pakkumist ning seda ei saa laiendada kogu Eestile. Ministeerium valmistas kiiresti ette BMW-le uue pakkumise Muuga vabatsoonis.

BMW investeerib uude tehasesse miljard Saksa marka ehk 8 miljardit Eesti krooni. BMW uut 2-seeria mudelit tootma hakkavas tehases saab tööd umbes 2500 inimest. Lõpliku otsuse tehase rajamise asukoha kohta teeb BMW mai.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing