Internetist mobiilile sadu tasuta meloodiaid

Indrek Kald 03. mai 2001, 00:00

Esimesena hakkas telefonis helinate komponeerimise võimalust pakkuma Ericsson, kelle mobiilidel sai juba mitu aastat tagasi iga kasutaja sisestada numbriklahvidelt uusi meloodiaid ja neid telefoni salvestada.

Kohe tekkisid ka vastavaid meloodiaid pakkuvad koduleheküljed, kust võib leida sadu erinevaid pop- ja klassikalisi rütme, hümne, rahvalikke meloodiaid jms.

Ericssoni järel tulid ka teised tootjad oma telefonidega, millele saab uusi helinaid kas ise sisestada või lühisõnumiga (SMS) saata. Kolmas võimalus telefoni uue meloodia saamiseks on laadida see aparaati arvuti abil, ühendades telefoni juhtme kaudu arvutiga.

Nokia 9110, nn kommunikaator võimaldab koguni salvestada telefoni lühikest laulu või viisijuppi ja seada mobiili helisema just selle laulu esitamise teel. Siiski on heli kvaliteet võrdlemisi kehvapoolne.

Alguses peamiselt fännide seas levinud teenusest, meloodiate vahetamisest on viimase aastaga saanud päris korralik äri, millega sellele spetsialiseerunud firmad teenivad head raha. Iga uus SMSi teel saadetav ekraanilogo ja meloodia maksab kümne krooni ringis. Kuid tasuta meloodiaid on internetis saadaval aga hulga rohkem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing