Haigushüvitiste maksmine

22. mai 2001, 00:00

Mida teha, et ei kirjutatakse välja fiktiivseid haiguslehti? See hoob peaks olema lisaks meedikutele veel ka tööandjapoolne kontroll. Kuni sinnani, et tööandja ise maksab teatud osa haigusrahast. Siis tekib otsene kontrollimehhanism.
Äripäev 16.11.2000

Haigekassa määrab kindlustatavate raviteenuste loetelu ning patsiendile korvatava ulatuse igaks järgnevaks eelarveaastaks ja peab talitlema kui kindlustusasutus, mitte kui sotsiaalministeeriumi haiglaid ja arste finantseeriv allasutus. Tööandja tasub sotsiaalmaksu, mille ravikindlustusele mõeldud osa võiks langetada 12%le tingimusel, et tööandja tasub haigushüvitise või kindlustab töövõtja haigushüvitise tagamiseks.
Äripäev 06.12.2000

Turumajanduslikus ühiskonnas ei saa olla mingeid hea tahte avaldusi. Kui tööandja annab midagi, tahab ta midagi ka vastu saada. Tööandja nõustuks ehk haiguspäevade eest tasuma, kui tal oleks võimalik kontrollida haiguse olemasolu. Teiseks peaks siis vähendama sotsiaalmaksu. Kui need punktid pole täidetud, ei tule kõne allagi, et soostuksime maksma töötajale haiguspäevade eest.
Äripäev 21.05.2001

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing