Muusika, vesi ja tuli

ÄP 03. august 2001, 00:00

Muusika tundub looduses sügavam ja ilusam kui kinnises ruumis. Lihtsalt tundub ja kõik. Selle ja ilusa ilma pärast ongi suviti lisaks popüritustele ka paljud klassikalise muusika kontserdid õues. Mida rohelisemas ümbruses, seda paremini linnainimene seal end tunneb.

Neljandat aastat Lõuna-Eesti küngastel ja järvedel kajav Leigo Järvemuusika on vabaõhukontsertide seas eriline. ?Iga maastikuvormiga sobib teatud kindel muusika. Nii suurtele maastikuvormidele nagu need, mis külastajat Leigo talus ees ootavad, alles otsitakse sobivat muusikat,? ütleb järvemuusika patroon Peeter Tulviste.

Neist otsinguist on kõigil võimalus osa saada. Kaheksa muusikapäeva sisse mahub orelikontsert koos trompeti, kitarri ja saksofoniga, laulu ja sümfooniat, keelpilli- ja klaverimuusikat, klassikat ning tuntud ansambleid.

Kontserdijärvel annab homme järvemuusika avakontserdi Andres Uibo tuliuuel digitaalsel kontsertorelil, oreliga mängivad kaasa trompet, kitarr, saksofon ja Weekend Guitar Trio.

Järgneva nädala jooksul astuvad lavale mullune Kuldse Plaadi omanik etnomuusika kategoorias Dagö, Ultima Thule, Tõnis Mägi, Johanson ja vennad, Jaak Tuksam ja sõbrad, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester... 21. sajandi esimese Leigo Järvemuusika lõpetab järgmisel pühapäeval tuleetendus ning tuleskulptuurid.

Erakordseks võib pidada koostööd Klassikaraadioga: Leigo Maastikumuusika päevade nime all kantakse 6.?10. augustini Leigol üle Klassikaraadiot. Nimelt on raadiotöötajad koostanud just nimelt Leigo maastikust ja järvedest inspireeritud muusikaprogrammid varahommikuks, keskpäevaks ning päikeseloojangu ajaks. Neid spetsiaalseid programme saavadki kuulajad vabas õhus tervelt nädala jooksul nautida.

Maastikumuusika nädalal on õhtuti ka elava muusikaga tasuta vabalava, esinevad Vanemuise sümfooniaorkestri muusikud, Tartu Metsasarved ja paljud teised. 6. augustil avab kontserdisarja Sven Grünberg. Kõik kontserdid algavad kell 18.30.

04.?12.08. Leigo Järvemuusika
Leigo talu Lutikel Valgamaal. Kontserdipiletid hinnaga 50 krooni müügil Piletilevi müügipunktides. http://www.leigo.ee

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing