Logistikakeskusest jätkub kolmeks aastaks

ÄP 02. november 2001, 00:00

?Olen firmaga üheksa aasta jooksul viis korda kolinud, loodan, et lähemate aastate jooksul enam kolima ei pea,? põhjendab Ross 4577ruutmeetrise kaupluslao ehitamist. Infotarga pideva käibekasvu tõttu muutusid olud eelmises kesklaos talumatult kitsaks. Kui sinna kaup veoautodelt maha laaditi, siis jäi inimestel liikumiseks üsna vähe ruumi.

Uue kaupluslao esimesel korrusel asub müügisaal, kus müügil Infotarga tavapärased tooted: kontoritarbed, bürootehnika jne. Kauplusepind laieneb ka teisele korrusele, kus esialgu on avar tühi ruum. Vaid saali ühes otsas on mööblit. Selle korruse peabki täitma büroomööbel, kui hoo saab sisse Infotarga uus suund ? büroomööbli müük. Hoonet tutvustades avab Jüri Ross teise korruse müügisaalis ka ühe kahe poolega ukse ja astub rõdule. Tema nägu särab, nagu avaneks rõdult miljoni dollari vaade Tallinna vanalinnale. See on vaade, kuhu Infotark on investeerinud 40 miljonit krooni oma viimaste aasate kasumit ja pangalaenu ? läbi kahe korruse kõrguvad laoriiulid, nende vahel on sebimas inimesed ja laotõstukid. Ross ütleb uhkusega, et sellise mastaabiga ladu ei leia naljalt põhjanaabrite juurestki. Ka Infotarga vastvalminud laos on enamik riiuleid veel tühjad, kuid Ross lubab, et turu areng täidab need riiulid juba paari aastaga.

Juhatuse esimehe kabinetti tagasi jõudes tuleb kõrvalt ruumist pearaamatupidajana töötav Jüri Rossi abikaasa Marga Ross ja kurdab, et laos on uks, mille taga pole midagi, Pärast lühikest vaidlust abikaasaga mitte kuhugi viiva ukse ohtlikkuse üle soovitab Jüri uksele panna sildi ?Ära mine, tühjus!?. Hiljem selgitab ta, et see uks on tulevikuks ning viib kõrval asuvale tühjale krundile, kuhu kerkib kolme aasta pärast Infotaraga kaupluslao juurdeehitis, kui praegused ruumid on taas kitsaks jäänud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing