Pokemoni ja Nintendo looja kasv kõige kiirem

Kaja Koovit 30. november 2001, 00:00

Fortune?i avaldatud Zacks Investment Researchi analüüsi tulemusel koostatud USA kiiremini kasvavate ettevõtete TOP 100 edetabelit juhib Walt Disney konkurent 4Kids Entertainment, kelle kasum on kolme viimase aasta jooksul aastas keskmiselt suurenenud 242 protsenti ja käive kasvanud 128 protsenti.

Kurtmiseks ei ole põhjust ka ettevõtte aktsionäridel, sest aktsia hinna liikumist arvestades on nende vara kolmel viimasel aastal aastas keskmiselt kasvanud 89 protsenti ehk siis peaaegu kahekordistunud.

4Kids Entertainment on loonud sellised maailma laste hulgas tuntud kaubamärgid, nagu Pokemon ja Nintendo.

Firma käibest ligi 75 protsenti moodustabki meelelahutustegelaste litsentseerimisest saadav tulu. Lisaks sellele toodab firma TV, filmi- ja koduvideoprogramme ning disainib lastele interneti kodulehekülgi.

Tabelis teise koha hõivas tarkvarafirma Siebel Systems Inc., mille kasum aktsia kohta kasvas keskmiselt 155 protsenti aastas ja käive 106 protsenti. Aktsia hind on viimase kolme aasta jooksul tõusnud aastas keskmiselt 80 protsenti.

Kolmandal kohal on sõltumatu energiatootja Calpine. Ettevõtte kasum aktsia kohta on kasvanud aastas 74, käive 101 ja aktsionäride aktsiapaki väärtus on seejuures kolme aasta jooksul aastas keskmiselt suurenenud 147 protsenti.

Tabeli 31. kohal võib aga leida veerandit nii Ameerika kui Euroopa energiamüügi turust kontrolliva energiagrupi Enron. Kolmapäeval ilmnes, et energiagiganti näib ees ootavat vältimatu pankrot, sest Dunegy loobus raskustes Enroni aktsiate ostmisest.

Zack Investment Researchi koostatavasse edetabelisse pääsemiseks peab Ühendriikide ettevõte olema vähemalt kolm aastat börsil noteeritud ning tema käive ja turukapitalisatsioon peab ulatuma vähemalt 50 miljoni dollarini (885 mln krooni). Ettevõte käive ning kasum aktsia kohta peab kolme viimase aasta jooksul olema aastas keskmiselt kasvanud vähemalt 30 ja firma peab olema olnud kasumis ka viimases kvartalis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:08
Otsi:

Ava täpsem otsing