Ratia ootab Viisnurgalt vastust nädala lõpuks

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2004, 00:00

?Siiamaani on kõnelused hästi läinud,? ütles Ratia. ?Marks & Spencer on heaks kiitnud joonised, mis ma neile saatsin.?

Edasine oleneb Ratia sõnul Viisnurga hinnapakkumisest ning transpordikulude suurusest. ?Praegu on pall minu nurgas, pean Viisnurgale saatma joonised, et nad saaksid selle põhjal teha hinnapakkumise.? Joonised tahab Ratia teele panna lähipäevadel, Viinurga vastust ootab soomlane võimalikult ruttu. ?See tuleb kiiresti ära teha, arvatavasti selle nädala jooksul.?

Kuni reedeni oli Ratia huviga Viisnurga vastu kõige tihedamalt seotud tänaseks juba ettevõtte endine juht Tiit Arro, kelle sõnul pole Ratia pakkumisel Viisnurga seisukohast praegu mingisugust strateegilist tähtsust. ?Kas te tõesti arvate, et ühte mööblisarja hakatakse tegema pärast üht telefonikõnet, üht e-maili ja üht tehasekülastust??

Arro sõnul on Marks & Spencer selline hiid, kelle otsustusprotsess ainuüksi võtab 6?12 kuud aega. ?Sellest hoolimata, mida meie Ratiaga siin räägime,? lausus Arro.

Kuigi Arro enam ise Ratiaga kohtumisel ei osalenud, prognoosis ta, et mingisugustest läbirääkimise tulemustest võib rääkida alles 3?4 kuu pärast. ?Nädalaga ei muutu sellises suures tootmisettevõttes mitte midagi.?

Viisnurk pole aga ainus Eesti mööblitootja, kellega koostööst Ratia on huvitatud. Läänemaal asuva OÜ Hapa Group tegevdirektori Eugen Vegesi teada ostis Ratia Pesapuu kauplusest hiljuti nende toodetud mööblit. ?Ma ei tea, kas ta ostis endale või näidiseks,? ütles Veges, kelle sõnul on nad Ratiaga olnud kirjavahetuses ning sel nädalal ootab ta Ratia kõnet, et kokku leppida kohtumine. Vegesi sõnul on Ratia huvi firma jaoks üsna igapäevane nähtus, sest suhtlemine klientidega toimub pidevalt. ?Ega meie ei lähe õhku täis, kui keegi tunneb huvi,? sõnas Veges naerdes. ?Meile ei ole see elu ja surma küsimus.?

Praegu toodab Ratia disainitud mööblit Eestis OÜ Woodman, kus soomlasel on ka väike osalus. Veel on Ratia teinud koostööd Euroopa suurima õueküünalde tootja ASiga Hansa Candle.

Marks & Spencer, mis tegutseb 30 riigis, kuulub maailma suuremate riiete, toidu- ja kodukaupade jaemüüjate hulka. Ettevõtte aastakäive ulatub 8 miljardi naelani (ca 200 mld krooni), põhituruks on Inglismaa, kus asub 300 kaubamaja.

Eestist on Marks & Spenceriga varem koostööd üritanud teha Kreenholm, kuid endise juhi Meelis Virkebau aastatepikkune ponnistus ei kandnud vilja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing