Seli: börsilt lahkumise põhjus madal likviidsus

ÄP Online 26. veebruar 2004, 00:00

Rondam on Seli sõnul korduvalt deklareerinud oma huvi omandada ettevõte täielikult ning praeguse kapitali struktuuri juures on selge, et tegu pole klassikalise börsiettevõttega, millel on piisav hulk vabalt kaubeldavaid aktsiaid.

Teiseks börsilt lahkumise põhjuseks nimetab Seli seda, et Estiko ei ole Tallinna börsil noteerimise aja jooksul muutunud aktiivselt kaubeldavate aktsiatega ettevõtteks ? aktsiad on madala atraktiivsuse ja vähese likviidsusega.

?Minu arvates ei ole Tallinna börsil Estiko aktsiale tekkinud aktiivset turgu,? kirjutas Seli Äripäevale saadetud e-kirjas. ?Aktsiatega kauplemise põhiline aktiivne periood oli kuni 1998. aasta keskpaigani, pärast seda on toimunud vaid üksikud suuremad tehingud, mille initsiaatoriks on valdavalt olnud üks ostja ? AS Rondam, ja viimase poolt kahe ülevõtmispakkumise käigus sooritatud tehingud.?

?Eesti aktsiatesse aktiivselt investeeriva inimesena võin öelda, et sarnaste vähese atraktiivsuse ning madala likviidsusega aktsiatega börsiettevõtete kõrge osakaal ei ole ka börsi kui terviku atraktiivsuse seisukohast positiivne näitaja,? ütles Seli.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing