Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uues Samsungis koos raadio, mängud ja andmeside

Indrek Kald 04. märts 2004, 00:00

Ingliskeelset viidet mängutelefonile (game ehk mäng) saab lugeda ka uue Samsungi mobiili esipaneelilt. Vihje telefoniga mängimisele annab ka klahvistiku kujundus ? nimelt on numbrid 2, 4, 6 ja 8 muust taustast erineva värviga. Mitmes telefonimängus kasutatakse just neid numbriklahve. Samsung SGH-X400 sisaldab algselt paari 17?18 aasta taguste algeliste arvutimängude päevilt tuntud telefonimängu, kuid neid saab mobiili ka juurde laadida, sh Java-platvormil mänge.

Kui telefon ühendada standardvarustusse kuuluva kõrvaklapiga, saate kuulata FM-raadiojaamu, neid käsitsi või automaatselt otsida ning kuni 20 jaama koos sagedusega võib salvestada ka telefoni mällu. Mikrofoniga varustatud kõrvaklappi saab kasutada ka käsi vabaks jätva seadmena. Uudisena kuulub Samsungi standardvarustusse kaks akut, teiste telefonidega antakse tavaliselt kaasa vaid üks. Andmesideks toetab telefon infrapunaühendust. Uus Samsung on kolmesageduslik telefon, töötades näiteks ka Ühendriikide GSM-võrkudes.

Samsungit tasub kiita polüfooniliste meloodiate eest. Lisaks tuntud helinatele võite seada telefoni sisenevast kõnest märku andma ka linnulaulu, kassi näugumise või hobuse hirnumisega. Meloodiaid saab telefoni ka juurde laadida. Samsungil saab kasutaja ise muuta taustavalguse kestvust, ekraani heledust ja muid ekraani seadeid. Ka telefoni menüü kujundust on võimalik muuta, näiteks tehislikuks (menüüvalik küberstiil).

Miinusena tuleb nimetada seda, et kui enamasti saab menüüs ühe koha võrra tagasi minna paremat ekraanialust klahvi vajutades, siis mõnes menüü alajaotuses on sel klahvil teine tähendus ja toimingust väljumiseks tuleb kasutada C-klahvi või minna nn no-klahviga algseisundisse. Samuti puudub telefonil digikaamera, nii et multimeediasõnumeid, MMSe sellega saata ei saa.

Viie toimingu jaoks pakub tootja telefoni ekraani all ka kiirvalikuklahve, sealt pääseb raadiot kuulama, helinaid vahetama, mänge mängima, sõnumeid kirjutama või GPRS-andmeside kaudu mobiilse interneti WAPi lehekülgedele.

Samsungi uudismudelil on esipaneelil mustvalge ekraan, mis tavaolukorras kuvab kuupäeva ja kellaaega, samuti annab infot leviala ja aku laetuse kohta, kuid näitab ka siseneva kõne numbrit ja vastamata kõnesid.

Plusspunktid saab Samsung suure 65 000 värviga ekraani eest, kuhu saab n-ö ootere?iimis näiteks kotka sinise taeva taustal lendama panna. Telefoniga antakse kaasa eestikeelne lühijuhend.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing