Reede 28. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Disainimuuseumi avanäitus Soomest

Tiina Kolk 12. märts 2004, 00:00

Disainimuuseumi võlvide all võimenduvad meeleolukalt Jukka Korpihete valgustite vormi- ja värvimängud, nad loovad kordumatu ruumi, joonistavad seintele pehmeid või teravaid detaile.

Jukka Sakari Korpihete on õppinud nii sisearhitektuuri kui ka tootedisaini ning nüüd kirjutab Helsingis magistritööd Skandinaavia valgustustraditsiooni muutumisest läbi aja. Tallinna tõi Korpihete oma viimaste aastate loomingut.

Muuseumi I korruse esimene saal on valguskastide, ?Sangarite? sarja valgustite ning maalide päralt, teist saali võib kirjeldada kui valgusteiks ?muundunud? urbanistlike taimede väljapanekut.

?Jukka Korpihete keskendub oma töödes eelkõige valgusele. Ta ei vormi mitte üksnes valgusti välist kuju, vaid kujundab kindlalt valgust ennast,? kommenteerib kuraator Ketli Tiitsar.

Korpihete lampide konstruktsioon on äärmiselt lihtne ja avatud, materjalina kasutab ta kõige sagedamini haljast või maalitud terast ning plastikut, harvemini ka alumiiniumi ja puuvilla.

Korpihete pole selline romantik, kes jalutab looduses ja saab tõuke ühest oksast või lehest, tema inspiratsiooniallikad on pigem raamatud, millesse süvenedes hakkab mõte liikuma.

Lisaks valgustitele eksponeerib soome disainer ka maale. ?Maalimine aitab tal mõtteid korrastada ja selgema tulemuseni jõuda. Tema maalid on ka sama puhastatud kui see valgus, mida ta meile toob,? tõdeb Ketli Tiitsar.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing