Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kevadise aknapesu stardiootel

Maria Rähn 24. märts 2004, 00:00

Sipelgase sõnul on palju erinevaid tegureid, millest suur hinnavahe tingitud on. ?Hinda mõjutab klaaspinna suurus ? näiteks väikeste ruutudega akende pesu on aeganõudvam ning seega ka kallim,? seletab Sipelgas.

Teine tegur on mustuse aste. Kallimaks läheb töö näiteks siis, kui on aknaid on harvem pestud või on tegemist näiteks ehitus- või remondijärgse pesuga. ?Viimasel juhul tuleb enamasti eemaldada tolm, kleepsud ning värvi- ja krohvipritsmed,? räägib Sipelgas.

Hinda mõjutab akende avamise võimalus. Sissepoole avanevate akende pesu on enamasti odavam, sest kõrge hoone puhul ei pea siis kasutama abitehnikat ? redelit, tõstukit vms. Hind on kõrgem, kui aknaid on vaja lahti monteerida.

?Hind oleneb ka teenuse osutamise asukohast,? jätkab Sipelgas. ?Linna piires võetakse tasu vaid puhastusteenuse eest, maakonnas lisandub transporditasu.?

Viimaseks hinna muutuse võimalikuks põhjuseks on Sipelgase sõnul teenuse maht, kuna suurema koguse puhul on võimalikud soodustused.

Aknapesufirmad lubavad jutule võtta iga soovija, olenemata akende arvust või pinna suurusest. Varahaldus OÜ juhataja Erko Reinmanni sõnul on neid välja kutsutud ka ühe ruutmeetri pärast, kuna aken asus nii ebamugava koha peal. ?Sel juhul oldi nõus pigem kokkuleppehinda maksma, kui oma töötajatega riskima,? toob ta näite.

Ehkki Reinmanni hinnangul peaks iga endast ja teistest lugu pidav puhastusteenust pakkuv firma aknad ilma ooteaegadeta ära pesema, võib juhtuda, et kevadel tekivad tellimustele kuni nädalased järjekorrad.

Priit Sipelgase hinnangul on rusikareegliks pesusagedusel kaks korda aastas, kuid lõpliku vajaduse tingib suuresti ilmastik ning asukoht.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing