Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Olümpiamängud ja odav lendamine

Aare Kirna 26. märts 2004, 00:00

?Tõusev trend on kindlasti Kreeka, oma osa selles mängivad olümpiamängud. Lendude arv võrreldes eelmise aastaga on kolmekordistunud. Teine lend olümpiale on välja müüdud, esimesele lennule on veel kohti,? iseloomustas olukorda Ester Laansalu Embach Toursist. Eesti turistide Kreeka-huvi rõhutasid veel Kadri Jõerüüt Reisieksperdist, Karin Piir Domina World Traveli müügijuht ning Hiie Aru Hermann Reiside turundusjuht.

Koos Kreekaga on jätkuvalt populaarsed ka teised Vahemere-äärsed sihtkohad, näiteks Küpros ja eriti Horvaatia, aga ka Kanaari saared, Ibiza ja teised Hispaania paigad. Svea Mats Vespal Reisibüroost ennustas Itaalia ja Prantsusmaa jätkuvat populaarsust luksusreiside huviliste seas.

?Tänu soodsatele hindadele on kasvanud Tai osatähtsus,? leidis Estraveli asepresident Mauri Saarend. ?Väga hästi müüs Lähis-Ida ringreis,? ütles Ester Laansalu. ?Turvalisuse pärast muretsema ei pea, pole hullem kui Tallinnas. Väga edukas oli ka bussireis Peterburi. Juubel ju ja tundub, et huvi ei rauge. Edukas oli ka suusalend Slovakkiasse,? lisas Laansalu. Menukaid reise Peterburi ja Krimmi korraldab ka Pärnu firma Gondvana Reisid.

Reisimine ja puhkamine Eestiski on jätkuvalt trendikas. ?Hermann Reiside kogemus näitab, et iga aastaga kasvab nende inimeste arv, kes aastas korra või paar reisivad puhkama välismaale ja kasutavad lisaks Eesti-siseseid lühipuhkuse pakette,? kommenteeris Hiie Aru. ?Eestlane reisib kevadsuvel meelsasti kodumaal, ka võtab ta ette reise, mis seonduvad kultuuri ja ajalooga,? hindas Karin Piir.

?Talvehooaeg on päikese ja sõna kõige otsesemas mõttes puhkusereiside aeg. See seletab, miks Egiptus on jätkuvalt populaarne ja jääb selleks ka järgnevatel aastatel ? tegu on klassikalise ?päikesepuhkuse? marsruudiga talveks. Suvel tuleb pakkuda aktiivsemat puhkust, avastusretki ja uusi marsruute. Selleks puhuks ongi meil välja pakkuda reisid Kreekasse ja Türki,? lisas Piir.

  • Ester Laansalu, Embach Tours:
    Juurde on tulnud uusi lennukompaniisid, seega ka sihtkohti, piletid on odavnenud. Meie kasutame oma ringreisidel nüüd palju rohkem lennukit kui varem. Isegi Slovakkiasse, kuhu pool Eesti rahvast bussiga suusatama sõitis, meie lendasime. Kuna meie reisibüroo põhitegevus pole kunagi olnud pelgalt piletite müük, siis meile on muudatus lennupiletite hinnapoliitikas ainult kasuks tulnud.

  • Hiie Aru, Hermann Reisid ASi turundusjuht:
    Lennufirmade omavaheline konkurents on kaasa toonud hinnastruktuuri muutuse osas lennufirmades. Kui seni olid need lennufirmad huvitatud reisibüroode abist lennupiletite müümisel, siis kokkuhoidmiseks reisibüroode agenditasudelt arendavad nad nüüd oma piletite otsemüüki kliendile. Otsemüüki teostatakse suures osas telefonimüügikeskuste kaudu odava tööjõuga riikides ja broneerimismoodulite kaudu internetikeskkonnas. Mõlemal juhul maksab klient lennufirmale lisaks ka teenustasu, mille suurus sõltub broneerimisviisist.

Hermann Reisid pakub ka edaspidi kliendile neutraalset valikuvõimalust erinevate lennufirmade pakkumiste hulgast. Pakume võrdselt nii traditsioonilise kui ka uue hinnastruktuuriga pileteid, selgitame kliendile erinevate piletite tingimusi ja hinnakujundust, abistame klienti talle sobivaima reisi leidmisel.

  • Mauri Saarend, Estravel ASi asepresident siseteenuste ja IATA müügi alal:
    Lühidalt öeldes on hinnad drastiliselt langenud ja meie müük ühikuliselt (ning sellega seotuna töökoormus) oluliselt kasvanud, samas kui käive on jäänud endiseks või kohati ka vähenenud.

Kasvanud konkurentsi tingimustes on paljud lennufirmad senist hinnapoliitikat (mis oli suunatud eelkõige ärireisijatelt varasemast suurema tulu saamisele) muutnud nii, et hind sõltub rohkem nõudluse ja pakkumise vahekorrast (vabade kohtade arvust konkreetsele reisile).

Puhtalt viimast teed on siinsel turul läinud Estonian Air ja Air Baltic ? piisavalt varakult ostes võib nende lendudel saada kohti, mis maksavad alla 1000 krooni suund.

Teised meie jaoks olulisemad lennufirmad (Finnair, SAS, CSA, LOT) on samuti hindu langetanud, kuid säilitanud ka mõningaid traditsioonilisi hinnakujunduse elemente (näiteks piirangud sihtkohas viibimise ajale ja nõue osta edasi-tagasipilet). Senisest tunduvalt madalamad hinnad tähendavad mõne firma puhul reisija jaoks ka vähem mugavusi lennuki pardal ning kohustust osta soodsa hinnaga pilet välja loetud tundide jooksul pärast broneerimist.

Reisibüroo seisukohast vaadates annavad madalamad lennuhinnad võimaluse kliendibaasi laiendada ja suurendada muude teenuste läbimüüki (majutus, kindlustus, autorent jne).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing