Sotsiaalne võrk näitab kes kellega käib

ÄP 08. aprill 2004, 00:00

www.orkut.com

Orkut.com nimetab end uut tüüpi nn sotsiaalvõrguks, mis ühendab inimesi sõprade kaudu.

Süsteemiga ei saa liituda, kui keegi pole sind sinna kutsunud, kui aga oled sõbralt saanud kutse, on võimalik sisestada andmed, mida soovid teistele sõpradele näidata.

Orkut.com-is oled osa ülemaailmsest suhetevõrgust, kust saab vaadata, kelle kaudu näiteks ühe või teise inimesega seotud oled. Nii võib leida huvitavaid tuttava-tuttava-tuttava kaudu sidemeid, mis mõnes olukorras võivad vajalikuks osutuda.

Tavaliselt piisab vaid paarist sõbrast, kelle kaudu tuttavate tuttava tuttavate ring laieneb juba kuuekohaliseks.

Sotsiaalvõrgu kaudu saab osaleda veel erinevates huvialagruppides, moodustada sõpradest sõpruskondi ja saata üksteisele teateid, leida ?suhetepuud? ehk millised on suhted erinevate inimeste vahel jne.

Lisaks on võimalik üles seada isiklik pildialbum, saata kirju ja osaleda huvigruppides. Orkut.com koostab ka ülemaailmse suhetevõrgu statistikat, mis peaks andma ülevaate neist miljonist tuttava tuttavast, kes omavahel mingil moel suhete kaudu seotud on.

Orkut.com-i on nimetatud ka täiskasvanute rate.ee-ks, kust leitakse sõpru, elukaaslasi, äripartnereid ja huvialakaaslasi. Ning mitte võõraste inimesteseast, vaid ikka tuttava tuttavate hulgast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing