Vereins- und Westbank laieneb Eestis

Inno Tähismaa 20. aprill 2004, 00:00

Aprilli algul esitas Vereins- und Westbank finantsinspektsioonile taotluse filiaali avamiseks, ütles panga Eesti esinduse assistent Mari-Liis Kreem. Tema sõnul võetakse praegu juurde uusi töötajaid. Kui seni võis töötajaid ühe käe sõrmedel lugeda, siis filiaalis hakkab tööle 30 inimese ringis, lisas Kreem.

Filiaali avamine annab pangale võimaluse hakata turult koguma hoiuseid ja pakkuma kõiki muid pangateenuseid. Sellega saab Saksa pank Eestis samad võimalused, mis on praegu Eestis Põhjamaade suurimal pangal, Nordea Pangal ja Läti suurimal pangal, Parex Pangal.

Kreem ütles, et pank keskendub ettevõtete teenindamisele ja esialgu jaepangandusega ei tegele. Eesmärk on laieneda nii, kuidas klientidele kasulikum. Peamine suund on pakkuda teenuseid suurettevõtetele.

Seoses filiaali avamisega kolib pank suurematesse ruumidesse Tallinnas Liivalaia tänav 13/15 asuvas OÜ Eurox Ärimaja hallatavas büroohoones ehk nn Lumani majas.

Vereins- und Westbank on Eestis esindusena tegutsenud kaks ja pool aastat. 2001. aastal avas pank esinduse Vilniuses ja 1996. aastal Riias. Tänaseks tegutseb Riias filiaal ja Vilniuses eraldi seisev pank.

Eile saatis Vereins- und Westbank filiaali avamise puhul välja ka pressiteate. Selles ütleb esinduse juht Frank Marcus, et filiaali avamisega kujundatakse ümber panga otsustuspädevus Eesti tehingutega seonduvates küsimustes. Eelkõige on panga eesmärgiks hakata osutama teenuseid projekti- ning väliskaubanduse finantseerimise valdkonnas ja keskenduda eelkõige äriklientidele professionaalsete teenuste osutamisele. ?Filiaali asutamisega soovime teha oma turule sisenemise strateegias järgmise sammu ning muutuda Eesti ja Balti klientide jaoks mitmekülgseid teenuseid pakkuvaks alternatiiviks,? kirjeldas Marcus eesolevaid plaane. Marcuselt polnud eile võimalik täiendavalt kommentaari saada, sest ta viibib nädala lõpuni Saksamaal.

Seni on Vereins- und Westbank finantseerinud Eestis suuremaid projekte ja osalenud mitmes laenusündikaadis. Viimase aja tuntumad projektid on Ülemiste kaubanduskeskus ja Eesti Raudtee laenu refinantseerimine. Samuti oli pank osaline laenusündikaadis, millega Eesti Energia plaanis osta osaluse Leedu elektrivõrkudes.

?See on tervitatav samm, et nad tulevad, tubli Saksa pank,? ütles filiaali avamise kohta Eesti Energia finantsjuht Sandor Liive. Tema sõnul uue tegijaga konkurents tiheneb ja turule tuleb paremaid tooteid.

Liive sõnul uus tulija Eesti Energiale põhipangaks ei saa, sest energiafirmal on vaja mitut panka, et klient saaks enda panka raha maksta. Liive lisas, et uus pank annab turule täiendavaid võimalusi, näiteks kaubanduse finantseerimisel, kus olemasolevad pangad on jõudnud võimaluste piirini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing