Tallinn nõuab Paljassaare sadama varade üleandmist

ÄP 21. aprill 2004, 00:00

Tallinna linnapea Edgar Savisaar saatis peaminister Juhan Partsile kirja, milles teeb valitsusele ettepaneku jätkata alustatud ja suures osas teostatud menetlust ning anda Paljassaare sadama varad üle Tallinna linnale, teatas Raepress. Sellega mittenõustumisel on Tallinna linn sunnitud oma õiguste kaitseks pöörduma kohtusse, nõudes ka tekitatud kahju hüvitamist.

?Valitsuse poolt Paljassaare sadama varade Tallinna linnale üleandmisest loobumine ei ole kooskõlas õigusaktide ja hea halduse tavadega, mis peaksid valitsema riigivõimu ja kohaliku omavalitsuse vahelistes suhetes,? seisab kirjas.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul on Paljassaare sadam oluline nii Põhja-Tallinna kui ka kogu linna arengu seisukohalt. ?Paljassaare poolsaarele munitsipaalsadama loomine loob Tallinnale suured võimalused sadamateenuseid kasutava töötleva tööstuse arenguks, mille tulemusena tekib mitusada uut töökohta,? märkis Vitsut. ?Samuti väheneks transpordi koormus linnas, sest eelistatakse kaupade liikumist merelt merele.?

Tallinna linn asutas 2002. aastal ASi Paljassaare Sadam. Varade linnale üleandmiseks moodustas majandusministeerium 2003. aasta algul komisjoni.

Valitsus volitas tänavu 22. märtsi korraldusega majandus- ja kommunikatsiooniministrit hääletama ASi Tallinna Sadam aktsionäride üldkoosolekul ettevõtte aktsiakapitali suurendamise poolt Paljassaare sadama varade võrra.

Sellega otsustas valitsus Paljassaare sadama Tallinna Sadama varade hulka tagasi anda ja loobus oma varasemast seisukohast anda varad üle Tallinna linnale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing