Pühendunud koostöö nõuab teadlikku tööd

Piret Bristol 10. mai 2004, 00:00

Need on enamjaolt nn pehmed oskused, mis aitavad kasutada meeskonnaliikmete erinevaid ressursse. Erinevaid isiksusi efektiivseks meeskonnaks kokku liites peaks juht olema võimeline enne otsustamist inimesi kuulama, jagama pidevalt vajalikku informatsiooni, julgustama austust, usaldust ja mõistmist liikmete vahel, olema kättesaadav probleemide lahendamisel, koordineerima meeskonda ja kaasama meeskonnaliikmeid otsustamisprotsessi. Lisaks nimetatule peab ta oskama ja tahtma meeskonda motiveerida.

Paljudel inimestel on nimetatud kompetentside alusbaas omandatud heas lastetoas. Samas saab kõiki suhtlusoskusi elu käigus omandada ja lihvida. Enne koolitusplaani tegemist on aga kindlasti vaja analüüsida, milles ollakse juba hea, mis vajab veel harjutamist, mis tundub üldse puuduvat.

Tundes põhjalikult oma meeskonna võimeid, oskusi ja ka piire, saab juht meeskonnaga koostöös kavandada võimalike tippvormide arvu aastas ja kindlasti ka sobivaid hingetõmbamise ja taastumise perioode, et meeskond saaks valmistuda uuteks pingutusteks.

Ühe suure tootmisettevõtte müügiosakonna juht oli väga teadlik oma osakonna töö hooajalisusest. Kavandades järgmist tipphooaega, otsis ta võimalusi oma meeskonnale jõudu koguda. Planeerisime koos jõustava seikluskoolituse, et inimesed saaksid looduskeskkonnas koguda energiat, arutada läbi probleemid, leida üksteiselt toetust ? valmistuda hooaja stardipauguks.

Tippvormi õigeaegseks saavutamiseks on niisiis kaugelt enam võimalusi kui lihtsalt päev-päevalt ränka tööd tehes. Pühendunud meeskonna loomine peaks vastupidi olema rõõmust ja loovusest pulbitsev protsess, mis on nauditav nii oskuslikule juhile kui ka kogu meeskonnale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing