Arvutituru kasv oli eelmise aastaga võrreldes 22,5%

Alar Pardla 17. juuni 2004, 00:00

Nelja suurema hulgimüügifirma summaarne käive maikuus oli 97,8 miljonit krooni. Kasv võrreldes eelmise aasta maikuuga oli 22,5%. Suurim käibekasvataja oli nagu aprilliski TD Baltic 32% kasvuga. GNT Eesti ei ole oma 28,5% käibekasvuga siiski kaugel maas.

?TD Baltic on oma käibeid kasvatanud stabiilselt kogu käesoleva finantsaasta jooksul ? veebruarist maini 2004 oli kasv 33%,? ütles Äripäevale TD Balticu juht Kaur Lohk. ?Seda hoolimata sellest, et firmas on toimunud suured muutused, millest olulisim oli kogu Baltikumi varustavate vaheladude kolimine Soomest Leetu.?

Võrreldes eelmise aastaga on kõige rohkem kasvanud järgmised tootegrupid (ühikutes):
- digikaamerate lisad ? 7 korda;
- traadita võrgu tooted ? 6 korda;
- digikaamerad ? 5 korda;
- mobiiltelefonid ja nende lisad ? mõlemad 5 korda;
- koopiamasinad ? 5 korda;
- erinevad multimeediatooted (kõrvaklapid, DVD- ja videoseadmed) ? 3 korda;
- mängud, värvilised laserprinterid ? 2 korda.

?Digikaamerate puhul on kasvu põhjustanud hinnalangus ? need on nüüd taskukohasemad järjest enamatele inimestele. Nii kodudes kui ka kontorites minnakse järjest rohkem üle traadita võrgule ? seegi peegeldub numbrites väga selgesti. Mobiiltelefonide müüginumbrit mõjutavad sel aastal erinevad suvekampaaniad. Mängud ja värvilised laserprinterid tegid hüppelise kasvu eelmise aasta lõpus. Nüüdseks on see kasv aeglustunud. Tõus jätkub, kuid mitte nii hoogsalt. Alanud suvel on selles ka kindlasti oma roll,? kommenteeris maikuu müüki hulgifirma GNT Eesti tootemarketingi direktor Ingrid Eha.

Eelmise aasta maiga võrreldes on kahanenud järgmiste tootegruppide müük:
- nõelprinterid;
- värvilised tindiprinterid;
- võrgukaardid (LAN);
- CD-ROMi seadmed.

Erik Tuimann Elko Eestist kommenteeris maikuud järgnevalt: ?Tunda on arvutituru osalist jahtumist pärast ELiga liitumist ? ilmselt olid paljud edasimüüjad impordi segaduste vältimiseks laod kaupa täis ostnud ning samuti olid lõppkliendid hinnatõusu kartuses sooritanud tavalisest pisut rohkem oste juba aprillis.?

Ka Olga Sheller, Asbis-Baltik ASi tegevdirektor, peab Euroopa Liiduga liitumist suureks käibemõjutajaks: ?Turg on tõsiselt kukkunud maikuus, mis on ilmselt euroliiduga liitumise tulemus, pluss tavapärane kevadine stagnatsioon. Endiselt kasvab LCD-monitoride, sülearvutite ja nende komponentide müük ning selliste kaupade müük, mis on seotud inimese mobiilsusega ? USB-mälud ning kõvakettad, traadita klaviatuurid, hiired jms.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing