Vööde kogukond annab teada

Jaanika Terasmaa 27. august 2004, 00:00

Vöö on praktilisuse tipp, sobides peale pükste ülalhoidmise veel sajaks asjaks ? eks kasutaja ise teab.

Kuigi letid on vöölistest lookas, ei leidnud ma sealt lukustatavaid voorusevöid. Poest ei saa, aga 6kuulise ooteajaga on võimalik soetada ka neid. Värske omanik peab muidugi valmistuma tülikateks seletusteks lennujaama turvaväravates.

Alternatiivsete kasutusvõimaluste kõrval on vöö säilitanud oma senise asukoha, omades nii praktilist kui ka ilulist väärtust. Kõige klassikalisemad vööd on ikka nahast, kuid kui on julgust, siis võib tänapäeval valida kangast, metallist, rattakummist, lennuki turvarihmast või voolikust meisterdatud püksirihma.

Peale rõivapoodide võib üllatavaid vöid leida jahinduskauplustest, näiteks kabuuri ja padrunivöö näol. Silme eest võiks läbi lasta kõik ketid, päikse käes sillendavad kivikesed, rippuvad naharibad, hiigla-laiad nahkvööd. Kõik need on täienduseks rõivale, aidates luua tasakaalu värvigamma või materjaliga. Ideaalne komplekt on ühes stiilis kingad, kott ja vöö.

Kes tunneb aga vajadust ainulaadsuse järele, peaks pöörduma nahakunstniku poole ? tulemuseks on originaalne, isikupärane ja tihtilugu ka pikaealine saak.

Maitsekamaid vöid leidub siiski teada tuntud teksatootjate kaubalettidel, olgu selleks märgiks kas Mustang, Levis või Diesel.

Põhitähelepanu juhiks siinkohal pandlale, millest on saanud disainerite mängumaa. Mujal maailmas on kohti, kus rihmad ripuvad ühel ja pandlad teisel letil, pakkudes ostjale kombineerimisvõimalust lähtuvalt oma maitse-eelistusest. Korraks pilk ka lähiminevikku, 80- ja 90ndatesse. Missugused pandlad, kogu vöö väärtus oli pandud pandlasse! Vöö ise võis olla suvaline nahariba, kuid pannal oli hiiglaslik krokodillinahast kolmnurk või siis metsiku kuldse tikandiga kaunistatud. Kindlasti mäletate veel kummist vöid, mis eest trukkidega kinni käisid, muide ka need on jälle saadaval. Ehtne nostalgia ja sõna ?hullumeelsus? kumiseb peas.

Vööde valmistajad on küll oma sihtgrupiks valinud naised, kuid loodan, et siinses postmodernistlikus maailmas ei jää mehed meesteosakondades pakutavate mustade nahkvööde juurde, vaid julgevad naisteosakonna vöömaailmaga ühte heita, sest eklektika juures on kõik lubatud ja unisex on juba ammu õhus!

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing