Joogivesi sisaldab ravimite jääke

ÄP 02. september 2004, 00:00

USAs ja Saksamaal tehtud joogiveeuuringud näitavad, et hoolimata puhastusseadmetest jõuab kanalisatsiooni kaudu joogivette antidepressante, valuvaigisteid ja rasestumisvastasest vahenditest pärit hormoonpreparaate.

Iga aasta läbib inimkeha muutumatul kujul sadu tonne ravimeid. Probleemi süvendavad ka inimesed ise, kes vananenud ravimeid otse tualetist alla loputavad. Praegu kasutatavad solgipuhastusseadmed ravimite vastu ei aita ning spetsiaalsed meetodid on liiga kallid.

Kuigi ravimikokteili pikaajalist mõju inimestele alles uuritakse, pole esialgu paanikaks põhjust, kirjutab ajakiri Der Spiegel.

Eesti tervisekaitseinspektsiooni laborid uurivad joogivett vastavalt sotsiaalministri määrusele ?Joogivee kvaliteedi- ja kontrollinõuded ning analüüsimeetodid?, mis ei näe ette joogivee uurimist ravimijääkide suhtes. Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete juhi Agnes Jürgensi sõnul pole kogu Euroopa Liidus kehtivate nõuete kohaselt ravimijääkide uuringuid ette nähtud järelevalvele ega ka veekäitlejatele. Kui selliseid uuringuid pole ette nähtud, siis puuduvad nende tegemiseks ka võimalused.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing