Hansapank alandas intressid konkurentidega samale tasemele

Gea Velthut-Sokka 08. september 2004, 00:00

Hansapank pakub eilsest teatud kindlatel tingimustel eluasemelaenu intressimääraga alates 3,3%. Hansapanga eraisikute panganduse tegevdirektori Priit Põldoja sõnul lubab sellisel tasemel intressimäära pakkuda intressikeskkonna stabiilsus maailmaturul. ?Jälgime pidevalt Euroopas kujunevaid intressimäärasid ning käime nendega kaasas oma pakutavate intresside puhul,? märkis Põldoja.

Hansapanga pakutava eluasemelaenu intressimäär kujuneb kuue kuu Euriborist + marginaalist 1,1%. Euribor ehk üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär on praegu 2,2% tasemel.

Intressimäär alates 3,3% kehtib laenudele, mille puhul on omafinantseering vähemalt 25%, tagatiseks olev vara ei ole vanem kui viis aastat, laenusumma algab 500 000 kroonist ning kliendil on piisav maksevõime laenu teenindamiseks.

Eesti Ühispank teatas Hansapanga otsuse peale, et nad ei näe vajadust oma intresse veelgi alla lasta. ?Klientidele oleme kodulaenu 3,3% pakkunud juba maikuust. Koostööpartneritele kinnisvaraarenduses oleme pakkunud intressi alates 3,1%,? ütles Ühispanga jaepanganduse divisjoni direktori asetäitja Eerika Vaikmäe Koit.

Nordea Pank pakub kodulaenu 3,1% intressiga juba kevadest. ?Need on laenud summas 300 000 ja rohkem. Uute majade, korterite soetajatele, kes võtavad laenu eriti suurtes summades, pakume ka marginaali 0,7%,? ütles Nordea panga marketingijuht Signe Anton. ?Seega võib öelda, et Hansapank tuli sammukese meile järele, mitte et meie läheme Hansapangaga kaasa.?

Sampo Pank pakub juba pikemat aega eluasemelaenuintressi alates 3,1 protsendist. ?Sellise intressimääraga pakutakse eluasemelaenu koostöös partneritega paljudele arendusprojektidele. Omafinantseeringu nõue on neil objektidel alates 20%, lisatagatise korral alates 0%,? selgitas Sampo Panga kommunikatsioonijuht Anneli Rõuk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing