Teleskooplaadur sobib nii ehitusse kui ka metsandusse

Taimi Margus 15. september 2004, 00:00

Teleskooplaadurit võib kasutada nii ehitusvaldkonnas, tööstuses kui ka näiteks metsanduses. Masina muudavad mitmekülgseks tema tõstenool ja lisavarustus, näiteks esikopp, hargid, palgihaaratsid, harjad jne.

Teleskooplaadurite valik on suur: kõige väiksema masin on kahetonnise tõstevõimega ja tõstab nelja meetri kõrgusele, suured masinad tõstavad ka 17 meetri kõrgusele. Enim ostetaksegi kõige väiksemaid ja kõige suuremaid mudeleid, kuigi on pakkuda ka vahepealseid variante. Ainuüksi JCB-l on pakkuda 19 erinevat mudelit. Väiksed masinad on populaarsed ladudes ja laohoonete kompleksides, kuna teleskooplaaduri noole väljaulatamisega on võimalik kaup haagisest hõlpsasti kätte saada ja transportida see vajalikku kohta. Ka teleskooplaadurite liikumiskiirused on kaubaaluste ühest laost teise transportimiseks piisavad. Manööverdamisvõime tagab masina nelja ratta pööramine, nii saab töötada ka kitsastes oludes. Suuri teleskooplaadureid kasutatakse rohkem ehitusplatsidel, materjalide tõstmisel.

Teleskooplaadurite turul on tuntumad pakkujad JCB, John Deere ja Manitou. Kui JCB teleskooplaadurid on rohkem tuntud ehitusvaldkonnas, siis John Deere ja Manitou on populaarsed põllumeeste seas. JCB valikust eelistavad põllupidajad Farm Special mudeleid. Turu kasv võrreldes 2002. ja 2003. aastal müüdud teleskooplaaduritega oli 30%. Võrreldes 2003 ja 2004 aasta esimest nelja kuud võib öelda, et masinate turg on kasvanud veelgi 21% võrra. Väiksematest mudelitest on kõige rohkem huvitunud Leedu, kuid tasapisi hakkavad ka selles valdkonnas järele tulema Eesti ja Läti. Leedu turgu iseloomustab eriti suur huvi kompaktsete masinate vastu. 2003. aastal müüdud 130 kompaktlaadurist müüdi 73 Leetu, 23 Eestisse ja 25 Lätti.

Palju kasutatakse ka Lääne-Euroopast toodud kasutatud masinaid. Enamik neist kannab siiski tuntud kaubamärki.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing