Pakendiaktsiis veol pakkimist ei mõjuta

ÄP 29. september 2004, 00:00

Pakendikeskuse juhataja Lauri Maaring selgitas, et vastavalt kehtima hakanud pakendiseadusele on firma valmis klientidelt oma müügikohtades tasuta tagasi võtma kauba veo- ja rühmapakendi, müügipakendi ja pakendijäätmed, ent siiani seda võimalust ükski klient kasutanud ei ole. ?Tagatisraha ja pakendiaktsiisi meie müüdavatele kaupadele kehtestatud ei ole,? lisas Maaring.

Logistikateenuseid pakkuva firma jaoks ei ole samuti midagi muutunud. ?Aktsiisi tasumise ja pakendi eest kannab vastutust kauba tootja, saatja või müüja ning meie ülesanne on märgata vaid võimalikke kahjustusi, mis transpordil või käsitlemisel tekkida võivad,? selgitas NBI Ekspeditsiooni ASi müügijuht Andres Leht.

Omaette teema on märgistatud puidust pakkematerjalide kasutamine, mis tõenäoliselt saab aktuaalseks järgmisel aastal, mil Euroopa Liit võib hakata keelama importi kolmandatest riikidest märgistamata puitalustel. ?Ka siis lasub vastutus kauba saatjal, kuid ilmselt tuleb siinkohal logistikaettevõttel kliendile appi tulla,? lisas Leht.

Vastavusmärk puidust pakendil annab tunnistust selle kohta, et puit on läbinud spetsiaalse töötluse, mis välistab puidukahjustajate edasileviku.

Nõue kehtestati, et peatada puidukahjurite levik puidust pakendiga. Maailmas ringlevate pakendite valmistusmaterjali ja päritolu on aga võimatu kindlaks teha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing