Toomet ja Killandi said aega süüd tunnistada

Anne Oja 13. oktoober 2004, 00:00

Endisi Eesti Sõltumatu Televisiooni ASi (ESTV) juhatuse liikmeid Vallo Toometit, Rait Killandit ning raamatupidajaid süüdistatakse maksuseaduse rikkumises, mille tulemusena jäi riigile maksudena laekumata 8,1 miljonit krooni. Kahju on riigile hüvitatud.

Lihtmenetluse kokkulepe eeldab seda, et kohtualused võtavad süü omaks ning nõustuvad prokuröri pakutud karistusega. Praegu kehtiva seaduse alusel ootab Toometit, Killandit ja TV1 endisi raamatupidajaid Kristi Taringut ja Piret Maistet karistus rahatrahvist kuni kolme aasta vanglani.

Aega lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimiseks taotles Rait Killandi kaitsja Viktor Kaasik. Ta möönis, et pole senini läbirääkimisi pidanud. ?Lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimine on võimalik,? ütles Kaasik samas. Kokkuleppe võimalikkus sõltub tema sõnul aga sellest, kas prokurör Laura Vaik on nõus ühe süüdistust puudutava põhimõttelise küsimusega. Millega nimelt, Kaasik ei täpsustanud.

Süüaluseid kaitsevad peale Kaasiku ka Ain Alvin, Marti Hääl ja Raivo Bergson. Kõik kaitsjad toetasid Kaasiku taotlust läbi rääkida lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimiseks.

Kohus andis läbirääkimisteks ja kokkuleppele jõudmiseks aega 14. oktoobrini.

Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas kriminaalasja TV1 juhatuse liikme Raul Rebase vastu, kuna ei pidanud tema süüd ümbrikupalkade maksmisel tõendatuks.

Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Erle Rudi vahendas prokurör Laura Vaiku, kelle sõnul selgus kohtueelse menetluse käigus, et praegu sõltumatu meediaanalüütikuna töötav Raul Rebane ei olnud teadlik TV1 maksurikkumistest ega osalenud ümbrikupalkade maksmises. ?Seetõttu Põhja prokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse,? ütles Rudi.

Päevalehe majandustoimetuse juhina töötav Vallo Toomet keeldus ütlemast, kas ta võtab ümbrikupalkade maksmise omaks.

?Ma ei kommenteeri seda asja,? ütles Toomet eile. Varem on Toomet ümbrikupalkade maksmist eitanud.

Kohtule esitas Toomet eile end kui OÜ Jevne Invest juhataja. Äriregistri andmetel tegeleb Jevne Invest juriidiliste ja majandusalaste konsultatsioonide, äri- ja juhtimisalase nõustamise, kaubanduse, toitlustamise, transpordi, kinnisvara ja investeerimisega.

Rait Killandi töötab praegu telekanali CiTVga seotud OÜs Bravo One.

Maksuameti luubi all olid TV1 töötajate palgad ajavahemikus 1998. aasta augustist kuni 1999. aasta detsembrini, mil telekanal kuulus Ühispangale. Sel ajal jäeti palkadelt maksmata ligi 8,5 miljonit krooni makse. Samas täitis TV1 2000. aastal ettekirjutuse ja tasus maksuametile 12 miljonit krooni.

2002. aasta sügisel esitati süüdistus maksudest kõrvalehoidmises ka TV1 kunagisele juhile ja omanikule Oleg Sõnajalale. Süüdistus aegus, sama aasta alguses kuulutati välja TV1 pankrot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing