Lennuvedu kallines eilsest

ÄP 26. oktoober 2004, 00:00

Alates 25. oktoobrist on lennukompaniide kütuse lisatasu suuruseks 0,35 eurot/kg või 0,40 dollarit/kg. Hinnatõusust on teatanud enamik lennufirmasid, nagu SAS, Lufthansa, Finnair, Air France, Czech Airlines, Air Baltic.

Kliendi jaoks tõuseb tänasest hind ASi AIR Cargo Estonia/ACE Logistics müügijuhi Merle Lichtfeldti sõnul näiteks 100 kg saadetise puhul viis eurot ehk ca 78 krooni võrra.

Lennufirmad on tänavu aastal mitu korda kütuse lisatasu tõstnud, nimelt mais, juunis-juulis, oktoobris. Eelmine hinnatõus oli oktoobri algul, kehtivaks määraks sai 0,30 eurot/kg, kuid seoses kütuse jätkuva kallinemisega tõstavad lennukompaniid alates tänasest lisatasu veel 0,05 euro võrra kilogrammist, uueks hinnaks saab 0,35 eurot/kg.

?Samas on viimase paari aastaga turule lisandunud palju erinevaid võimalusi ? suurenenud lennukompaniide hulk ja kombineeritud teenuste osakaalu kasv, mis võimaldavad, eriti suuremate saadetiste, näiteks 500 kg puhul, leida parema põhiveohinnaga teenuse,? selgitas Lichtfeldt. ?Seeläbi ei pruugi kliendi jaoks kokkuvõttes üldse hinnatõusu olla või ei ole see nii suur kui kütuse lisatasu muutus.?

Kütuse lisatasu on maks, mida võtab lennukompanii lisaks baastariifile, kuna lennukite kütuse tasu muutub sõltuvalt maailmaturu kütuse indeksist. Viimati kergitasid lennufirmad kütuse lisatasu määra tänavu mais.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:50
Otsi:

Ava täpsem otsing