Esmaspäev 24. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Oberschneider ostis Schlössle hotellid

Liis Kängsepp 08. detsember 2004, 00:00

Schlössle hotelligruppi kuuluvad Tallinnas hotellid Schlössle ja St Petersbourg ning restoran Kuldse Notsu Kõrts. Lätis on grupil Riias Grand Palace Hotel.

Tehingu hinda ei nõustunud Paul Oberschneider avaldama: ?See on lepingu järgi konfidentsiaalne,? sõnas ta. ?Tegemist oli lihtsa tehinguga, turule juurde kedagi ei toodud.?

Oberschneideri sõnul leidis tehing aset seetõttu, et tänu Euroopa Liiduga liitumisele on turistide arv kasvanud ja ta ootab järgmise kahe-kolme aasta jooksul turult head kasvu. ?Turul on reaalne potentsiaal,? sõnas Oberschneider.

Üleeilseni oli Schlössle Hotel Groupi 60protsendise enamusosaluse omanik ASi Ober-Haus kaudu rahvusvaheline investeerimisfond Apollo Real Estate Investement Fund III, L.P. (Apollo). Fondi esindas Eestis Oberschneider. Tänaseks kuulub Schlössle hotellikett Paul Oberschneiderile ja tema Norra partnerile Industrifinans Eiendom Baltikum ASA. Viimasele kuulus varem 40% hotelliketist.

?Sisuliselt toimus see, et kaks osanikku ostsid kolmanda osaniku välja,? kommenteeris ASi Ober-Haus Schlössle nõukogu liige Hindrek Leppsalu, kelle sõnul oli üks põhjuseid väljaostuks see, et Apollo tahab oma otsi Baltimaades kokku tõmbama hakata.

?Apollo fondi iga on täis ja nad tahavad hakata oma positsiooni realiseerima, et tulemust näidata,? sõnas Leppsalu. ?Eelmisel aastal müüsid kaubanduskeskused, nüüd on siis aeg hotellide käes.?

Leppsalu, kelle sõnul hotellide opereerimises tehing mingeid muudatusi kaasa ei too, viitas sellele, et 2003. aasta hilissuvel müüs kinnisvarafirma Ober-Haus oma kaubanduskeskused Paul Oberschneiderile ja temaga seotud firmadele.

Tehing hõlmas Norde ja Lasnamäe Centrumeid ning selle väärtuseks oli 600 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing