GNT juhi ennustus täitus

Indrek Kald 14. detsember 2004, 00:00

Täpselt aasta tagasi ennustas infotehnoloogiakaupade ja koduelektroonika hulgimüüja GNT juht Anti Kuiv ajakirjas ITee, et 2004. aastal koondub tarbimisbuum digitaalse fotograafia, printimisseadmete ja internetiühenduseks kasutatavate toodete ümber. Tal oli õigus. Printimisseadmetest on tänavu olnud suurim nõudlus multifunktsionaalsete masinate järele, mis prindivad, skaneerivad ja paljundavad. Ja vastavalt mullustele ennustustele müüdi tänavu just kolmemegapikseliseid digikaameraid. Samas prognoositakse järgmiseks aastaks digitaalsete kaamerate müügi stabiliseerumist. Seevastu kasvab plahvatuslikult digivideokaamerate müük.

Anti Kuiv ennustas mullu suurt võidukäiku sülearvutitele, täna võib GNT oma müüginumbreid vaadates tõdeda, et kaasaskantavate arvutite müük kasvas oodatust enamgi. Seda eriti kodukasutajatele mõeldud mudelite osas, mille hind on ka rohkem langenud.

Kui mullu moodustas vedelkristallmonitoride osa kogumüügist veel alla poole, siis tänavu oli LCD-ekraanide osa müügis enam kui kolmveerand. Samuti on kasvavaks trendiks, et ostetakse suurema läbimõõduga arvutimonitore.

Jätkuva trendina nimetab Anti Kuiv sedagi, et kunagi arvutikauba nimetust kandnud seadmed on tarbija jaoks saanud igapäevaseks koduelektroonikaks. ?Arvuti on juba samasugune harilik kodumasin nagu aastaid tagasi oli Läti mikser,? tõmbab Kuiv paralleeli lähiminevikuga.

Millised lõppeva aasta trendid jätkuvad ka 2005. aastal? GNT ennustuste kohaselt lähevad ka järgmisel aastal hästi kaubaks mängukonsoolid, sülearvutid ning juhtmeta seadmed kodus ja kontoris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:50
Otsi:

Ava täpsem otsing