Kultuurialane enesetäiendus tähtsustub veelgi

Andro Kullerkupp 20. detsember 2004, 00:00

Eriline pädevus on vajalik suhetes multikultuursete klientide ja tarnijatega. Inimesed peavad omandama oskusi efektiivseks igapäevaseks töötegevuseks erinevates kultuurikeskkondades ja kultuuriliselt mitmekesistes rühmades.

Pidev kontakt on kultuurialase kompetentsi tähtsaim osa. Pidev kontakt tähendab efektiivseid suhteid, mis saavutatakse kõige paremini hoolika vaatluse ja aktiivse kuulamisega, taotledes vastastikust usaldust ja austust. Seda demonstreeritakse näidates, et sa mõistad, kuidas ja miks nad näevad asju nii, nagu nad näevad.

Kultuuri muutusprogrammide ajal viidatakse tavaliselt usalduse puudusele kui ühele suurimale takistavale tegurile edukate muudatuste tegemisel. Liitude, ühisettevõtete ja partnerluste moodustamisel on oluline luua varajases staadiumis liikmete vahel usaldus ja austus.

Välismaal äri tehes tuleb pidevat kontakti hoida pika aja vältel. Kas sa suudad vaadata probleemi või küsimust ühest vaatenurgast ? sinu enda omast ? ja siis muuta oma vaadet samale olukorrale 180 kraadi? See ei ole sugugi kerge.

Juhid peaksid oskama kasutada juhtimisstiile, mida saab rakendada erinevates olukordades. Mõnes kultuurikeskkonnas võib juhendav stiil olla täiesti asjakohane; teistes olukordades võib olla parem tugevasti toetav stiil. Oskus vajaduse korral stiile kohandada ja muuta on tunnusjoon, mida vajavad mitmete organisatsioonide juhid.

Samamoodi on isikliku pädevuse väärtuslik osa lähenemisviisid, mida saab kergesti ja kiiresti kasutada konfliktide lahendamisel ning läbirääkimiste edu tagamisel. See tähendab mitte ainult võit-kaotus seisude, vaid ka tulevaste stsenaariumide mõistmist.

Emotsionaalne intelligentsus on väga oluline kultuuriteadliku isiku omadus. Võib vaja minna väga suurt emotsionaalset küpsust, et tegeleda olukordadega, kus käitumine ja suhtumised erinevad täiesti sinu omadest. Ühest kultuuriruumist teise liikumine ehk organisatsiooni või isikliku kultuuri muutus võib nõuda kõrget emotsionaalset intelligentsi.

Suhtlemine võib sõltuda puhtalt keeleoskusest või olla rohkem isikutevahelise stiili küsimus. Meetoditel ja lähenemistel, mida me suhtlemiseks kasutame, on kahtlemata oluline mõju meie oskusele olukordi mõjutada.

Mõningad tingimused, näiteks töölähetus välismaale või erastamisprogramm, võivad nõuda täiesti uue keele või suhtlemisviisi õppimist.

Viis, kuidas esinetakse erinevates kultuurikeskkondades, võib kergesti muutuda oluliseks teguriks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing