Bussifirma ähvardab Kohtla-Järvet hiigelsuure võlanõudega

ÄP 09. jaanuar 2006, 00:00

Järve Bussipargi juhi Erkki Veismanni sõnul on Kohtla-Järve linnavalitsus pidevalt vähendanud bussifirmale makstavaid dotatsioone ja sellega rikkunud 2001. aastal sõlmitud lepingu tingimusi. "Lepingus määratud liinikilomeetri hind on Kohtla-Järvel niigi kõige odavam Eestis, aga isegi selle tasumisega ei ole linnavalitsus toime tulnud," ütles ta.

Kui neli aastat tagasi toetas Kohtla-Järve linn oma eelarvest ühistransporti 7 miljoni krooniga, siis mullu oli see summa vähenenud 2,9 miljoni kroonini.

Veismanni väitel on Kohtla-Järve linnavalitsus ligemale viie aasta jooksul jätnud Järve Bussipargile tasumata 17 miljonit krooni. "Kohtusse oleme esitanud praegu hagi 10,5 miljoni kohta, aga tõenäoliselt suurendame seda nõuet. Linnaga sõlmitud lepingus on vastastikused kohustused väga täpselt kirjas. Meie oleme oma kohustused korrektselt täitnud, linn mitte. Seetõttu pean küllaltki tõenäoliseks, et kohus mõistab meile saamata jäänud raha välja," ütles ta, kuid lisas, et Järve Bussipark on jätkuvalt valmis otsima linnavõimudega ka kohtuvälist lahendit.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi sõnul ei tunnista linn seda võlanõuet. "Oleme võtnud selles kohtuvaidluses sellise positsiooni," märkis Solovjov.

Linnapea tõdes, et kuigi linnaeelarvest Järve Bussipargile makstavad toetussummad on vähenenud, on linnavõimud selle korvamiseks tõstnud bussipiletite hindu. "Me leiame, et Järve Bussipark peab olemasoleva rahaga toime tulema. Mulle tundub, et nende teenitav piletitulu on tunduvalt suurem, kui nad meile näidata püüavad. Meie juristid töötavad selle teema kallal," kinnitas Solovjov.

Solovjov tõdes, et 17 miljoni krooni suuruse võlanõude tasumine oleks ligikaudu 400 miljoni kroonise eelarvega Kohtla-Järve linna jaoks ränk hoop.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:41
Otsi:

Ava täpsem otsing