Werol Tehaste pankrot jäi eile välja kuulutamata

Martin Hanson 19. jaanuar 2006, 00:00

Hageja, Biodieseli juhataja Heino Harak ütles, et tutvub kohtuotsusega ning kaalub edasisi käike. "See otsus ei muuda meie nõuet Weroli vastu olematuks. See, kas me kaebame edasi või valime mõne muu tee, selgub kohtumisel oma juristiga, kuid kindel on see, et nõudest me ei loobu," ütles Harak ning lisas, et tema soov ei ole kunagi olnud Werolit seisata või pankrotti ajada. Haraku esitatud kahjunõue küünib 70 miljoni kroonini.

"Edasi jätkub tavapärane töö. Pankrotihaldur lõpetab oma töö ning kõik läheb tagasi oma igapäevasesse rütmi. Werol tuli välja väga raskest seisust ning arvestades, et käimas oli protsess, tööd tegi pankrotihaldur, ei seiskunud tehase töö mitte ühekski päevaks. Jätkame samamoodi ning täidame kõik oma lepingud," ütles Werol Tehaste juhatuse liige Robert Närska.

Kohtus leidis tõendamist, et Weroli varad ületavad kohustusi ja pankroti väljakuulutamiseks ei ole alust. Kohtuotsuse valguses jätkub ka riigipoolne protsess Weroli müümiseks.

Werol Tehaste majandustegevusest tekkinud kasum on uue majandusaasta viie esimese kuuga hinnanguliselt 6,9 miljonit krooni. Robert Närska prognoosib Weroli augustis alanud majandusaasta käibeks ligi 320 miljonit krooni ning kasumiks üle 10 miljoni krooni.

"Kui arvestada seda, et me oleme majandusaastaga pea poole peal ning kasum on 6,9 miljonit, siis 10 miljonit on vägagi reaalne," ütles Närska ning lisas, et kasumist kaetakse ka seemneostust tekkinud kahjum ning Werol töötab edasi.

"Selle hetkega on saanud selgeks, et kriis Werolis on lõppenud ning keerulistel aegadel on tehtud õigeid otsuseid," kommenteeris kohtu otsust Weroli pressiesindaja Madis Salum.

"Werolil võivad olla mis tahes raskused, kuid kindlasti ei ole tegemist makseraskustega. Kui levis arvamus, et Werol on pikali ning teda on hea lüüa ja lammutada, siis nüüd on selge, et sellel arvamusel alust ei ole," ütles Salum.

Weroli juht Robert Närska on juba varem öelnud, et mitte keegi ei räägi Weroli puhul enam alalistest makseraskustest, vaid ebastabiilsusest. Kuna lõpliku otsuse Biodieseli hagis teeb riigikohus, siis saaga kindlasti lõppenud veel ei ole, samas tekib küsimus ettevõtmise mõistlikkusest.

Tallinna linnakohtus on hetkel pooleli Weroli ja Biodieseli vahelise tarnelepingu tühistamise protsess. Riik on võtnud selge seisukoha Werolit mitte põhja lasta.

Weroli pankrotimenetluse kohtunikult Zakaria NemsitsUveridzet kommentaare saada ei õnnestunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing