Eestis valmivad võimsate satelliidiantennide detailid

Aleksander Rulkov 23. jaanuar 2006, 00:00

Alates eelmisest aastast kuulub Vertex Estonia aktsiatest üle poole USA kontsernile General Dynamics Corporation.

Sel aastal saanuks AS Tarberaud 25aastaseks, kuid ettevõtte juubelit tähistatakse juba uue nime all, sest alates 28. detsembrist 2005 kannab firma ärinime Vertex Estonia AS.

Meie emafirma General Dynamics on globaalse haardega tuumallveelaevade, lahingutehnika, lennukite, samuti infosüsteemide ja infotehnoloogiate tootja. Kontsernis töötab üle 70 000 inimese. Vertex Estonia kuulub nn turvaliste sidesüsteemide integreerimise üksusesse. Toodame komponente satelliidiantennidele.

Kuna antennide tellijateks on samasse kontserni kuuluvad firmad USAst ja Saksamaalt, siis uus nimi on korporatiivselt selge sõnum, millise arengusuuna valis endale Vertex Estonia tulevikuks.

Samas tegutseme ka tööstusseadmete tootmise turul. Tugevad ja pikaajalised sidemed seovad Vertex Estoniat paberi- ja tselluloositööstuse seadmeid, päästetõstukeid ja vesiehitusmasinaid tootvate firmadega.

Meil on õnnestunud säilitada oma konstruktorite tuumik, mis võimaldab olla aktiivne ka projekteerimise alal. Ilma projekteerijateta poleks antennide tootmine Eestis võimalik.

Iga nädal lahkub ettevõttest autokoormate kaupa antennide konstruktsioone, mis leiavad kasutamist 30 riigis üle maailma, kõikidel mandritel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:43
Otsi:

Ava täpsem otsing