TeliaSonera kasum nõrk

Raivo Sormunen 13. veebruar 2006, 00:00

Põhjala börsidel langesid reedel märkimisväärselt neljanda kvartali nõrkade kasuminumbrite peale TeliaSonera ja Assa Abloy aktsiad.

Skandinaavia telekomikontserni kvartalikasum ulatus 2,73 miljardi Rootsi kroonini, jäädes alla turu keskmisele ootusele, mis turu-analüüsifirma SME Direkt andmeil oli 3,14 miljardit krooni. Ehkki ettevõte on tõsiselt käsile võtnud kulude kokkuhoiu, on konkurents turul siiski nii tugev, et ettevõtte kasumimarginaalid näitavad langustrendi.

Turgu ei rahuldanud ka lisadividendide maksmise uudis (1,25+2,25 Rootsi krooni aktsia kohta), mis tõstab väärtpaberi dividenditootluse üle 8%.

Eesti Telekomi suuromaniku aktsia langes reedel Stockholmi börsil 41,7 Rootsi kroonini ehk 5,4%. Norra suurima telekomifirma Telenor aktsia langes uudise peale 1,8%, ja kauples 69 Norra kroonil.

Oma kvartalitulemusega jäi reedel prognooside alla ka lukutootja Assa Abloy (aktsia hind 122 Rootsi krooni ja 4,3% miinust). Maailma suurima lukutootja neljanda kvartali kasumikasv ulatus küll 18 protsendini, kuid kasuminumber jäi siiski ligi kümnendiku allapoole ootusi.

Euroopa börsid vedas reedel mõõdukasse miinusesse aga toorainesektor.

Maailma suurima kaevandaja BHP aktsia taandus 5% ja Rio Tinto Group 3%.

Aktsiaid taandas turul leviv spekulatsioon, mille kohaselt kaevandusfirmad püüavad tootmismahte suurendada, et vase kõrgest hinnast maksimaalselt kasu saada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing