Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Endine Estonian Airi juht maandus telekomiäris

Villy Paimets 21. veebruar 2006, 00:00

Ise Urva oma hüpet lennundusest telekomimaailma kummaliseks ei pea. "Kunagi sai ka telekomist lennundusse mindud, 1998. aastal töötasin DataTelecomis tegevjuhina," ütles Urva.

Viimase aasta oma elust pühendas Urva oma ettevõtte OÜ DMC Estonia, mis on Eesti-Taani turismialane ühisettevõte, käivitamisele. "Edaspidi jään lihtsalt omanikukontrolli teostajaks," lausus ta.

Urva sõnul oli uude töökohta minek juhuste kokkulangemine. "Mu plaanid olid veidi teistsugused, aga tundus olevat selline huvitav tegevusvaldkond ja atraktiivne ala. Ettevõttel on suur potentsiaal vaatamata sellele, et inimesed temast eriti midagi ei tea," selgitas Urva. "Ligi pool Eesti andmemahust välismaaga käib läbi Linxi võrgu, nii et oleme päris suured tegijad selles vallas."

Urva sõnul käib kogu Linx Telecommunicationsi üleeuroopalise andmesidevõrgu juhtimine Tallinnas asuvast operatsioonide keskusest. "Linxile kuuluvad Eesti kõige võimsamad välisühenduse kaablid, fiiberoptika otse Tallinnast Helsingisse ja Tallinnast üle Hiiumaa Stockholmi, mille mahtu jätkub Eestis piisavalt pikaks perioodiks," rääkis Urva.

Linx pakub Urva sõnul kahte sorti teenust - andmesidemahtude hulgimüük sideoperaatoritele ning teenuste ja lahenduste müük ettevõtetele.

"Võib öelda, et kõik Eesti sideettevõtted kasutavad mingil määral Linxi ühendusi," ütles Urva, kelle sõnul on klientide hulgas ka välisministeerium. "Alles hiljuti sai võidetud riigihange välisministeeriumile Venemaa-suunalise sideühenduse pakkumiseks," märkis ta.

Hollandi kontsern Linx Telecommunications BV sai alguse äriideest osta odavalt kokku 2000.-2001. aastal pankrotistunud internetifirmade varasid.

Selle käigus soetatigi suur hulk endise Pangea Networki varadest, kaasa arvatud Helsingi ja Tallinna ning Stockholmi ja Tallinna vahelised fiiberoptilised sideliinid koos juhtimiskeskuste ja võrkude sõlmpunktidega.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing