Jazzkaar alustab brasiiliapäraselt

Rivo Sarapik 03. märts 2006, 00:00

Jazzkaar lööb kevadhooaja lahti hoogsalt ja peamiselt Brasiilia rütmides. Täna õhtul annab Pirita Lillepaviljonis selleks avalöögi Riovolt.

Riovolt on moodne mix Brasiilia ja klubirütmidest, segades samba, forro ja bossanova funki, džässi, drum'n'bass'i ja electronica'ga.

"Riovolt on minu personaalne nägemus targast ja intelligentsest muusikast, mis tekitab selle kuulajatel tahtmise tantsida," selgitab bändi liider Norbert Küpper ehk Nobit, kes nimetab end ise päikeselapseks ning lubab selle peegeldust ja mõjutusi ka bändi loomingus. Nobit kasvas üles Rio De Janeiros ning jõudis muusikani funk'i ja soul'i mängides. Ehk ta teab, mis on gruuv ja kuidas seda tekitada ning kasutada.

Bändi kuulub neli muusikut, kes naudivad laval veedetud aega ning teavad, kuidas publikut kaasa kiskuda. Laval on tähelepanu keskpunktis veel Brasiilia lauljanna Dey Brizzo, keda saadavad lisaks klahvpille mängivale Nobitile saksofonil ja flöödil Florian Riedl ning klahvpillidel ja sämpleritel Christian Gall.

Riovolti parimatest lugudest on tehtud ligikaudu veerandsada remix'i. Kui esimesel albumil vormis Nobit samba- ja bossanovarütme erinevate elektrooniliste analoog- ja digitaalinstrumentidega, siis viimasel, ka siinsetele plaadilettidele jõudnud albumil "Sambarama" kuuleb rohkem džässilikke rütme. Muusika on kerge, positiivne ning kaasahaarav ja lihtsalt jälgitav.

Lisaks Riovoldile astub lavale ka noortest muusikutest koosnev ansambel Sonja Créme, mille solist on Sofia Rubina. Plaadimuusikaga varustavad DJd Daddy Lahari ja San Antonio. Korraldaja lubab õhtuks veel Brasiilia tantsulise võitluskunsti ehk capoeira etteastet.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing