ÄP 5 aastat tagasi: Eesti lõikab kasu Rootsi krahhist

ÄP 16. märts 2006, 00:00

Rootsi ja tõenäoliselt ka Soome majanduse märgatav jahtumine mõjutab kindlasti negatiivselt Eesti eksporti, kuid analüütikute hinnangul on võimalik positiivne mõju - sealsed firmad huvituvad veelgi enam tootmise ületoomisest siia, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

"Kahtlemata on mõju Eestile olemas. Kui meie põhilistes ekspordimaades majanduskasv aeglustub ja nõudlus väheneb, mõjutab see ka meid negatiivselt. Selles osas on seos muidugi otsene," ütles Hansapanga makroanalüütik Maris Lauri. Teine küsimus on aga, kui tugev see seos ikkagi on. Lauri sõnul etendavad rolli ka vastumõjud siitpoolt. "Paljud jõukad riigid, kus tööjõukulud on kõrged, viivad oma tootmise majanduse jahtudes üle arenevatesse riikidesse. Soome ja Rootsi jaoks on ses osas ahvatlev ka Baltikum ja Eesti," märkis Lauri, pidades võimalikuks Rootsist mõningase tootmise Eestisse toomist.

Hetkeseis: Krahhi põhjanaabrite juures ei tulnud, majandus päris ära ei hangunud, ent kasv jätkub ikka aeglaselt. Samas pole Eesti eksport kahanenud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing