Linnaisad peavad sundüürnikele korterite müüki normaalseks

Martin Hanson 27. märts 2006, 00:00

Reedesel linnavolikogu istungil müüdud korterite koguhind turuhinnaga müügil oleks toonud linnale miljoneid kroone, hetkel saadi sundüürnikelt koos maamaksuga vaid 105 000 krooni.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Keit Pentuse sõnul on linnavolikogu otsus müüa võileivahinna eest otsustuskorras hulga linnale kuuluvaid kesklinna kortereid järjekordne näide keskerakondliku linnavalitsuse kinnisvaraärist.

"Ja jällegi linnale kahjulikust kinnisvaraärist. Nagu linnavolikogu istungil selgus, ei ole mingit läbipaistvat ja üheselt arusaadavat korda või süsteemi, mille alusel valitakse välja sadade linnale kuuluvate korterite hulgast just need üksikud maiuspalad, mis volikogu saali jõuavad. Milliste põhimõtete järgi või milliste teenete eest saavad üksikud sundüürnikud võimaluse osta ühe ruutmeetri hinna eest sajaruutmeetriseid kortereid - see on saladus," lisab Pentus.

Reformierakonna hinnangul on abilinnapea väide, et linna vara kinkimisega korvab Keskerakond ebaõiglust, õõnes ja viisakalt öeldes eksitav.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles aga, et eelmise kümnendi lõpus sai enamik üürnikke, ka tallinlasi, oma korteri erastada nn kollaste kaartidega, millega erastati ka korterid kesklinnas ja vanalinnas.

"Kuid osa inimesi, kes elasid tagastatud eluruumides, erastada ei saanud. Tänaste otsustuskorras müükidega sundüürnikele korvab linn tollase ebaõigluse," ütles Aas.

Tallinna Kesklinna vanem Marek Jürgenson, kelle ettekandel üüriti ja sama eelnõuga müüdi Pronksi 11 korter seal mitte elavale sundüürnikule 16 110 krooniga, ütles, et üürnik elas Tuvi tänaval tagastatud majas asuvas korteris ning kui poleks olnud omandireformi, oleks kuulunud nimetatud pind üürniku poolt erastamisele vastavalt eluruumide erastamise seadusele.

Linna käik vabastab Tuvi tänava maja omaniku kohustusest sundüürnikule uus eluruum leida.

"Tuvi tänav 16 omanike erakondlikust seotusest pean kurvastuseks teatama, et sellised seosed puuduvad," märkis Jürgenson.

Tuvi 16 maja omanikega reedel kontakti saada ei õnnestunud.

Tallinnas on praegu 2013 sundüürniku peret, neist enamik kesklinna ja Põhja-Tallinna piirkonnas. Keskerakond on võtnud ette aga ainult kesklinnas korterite odavmüügi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing