Fotoajakirjad pakuvad nõu ja ideid

Rivo Sarapik 24. mai 2006, 00:00

Lähivälisriikidega võrreldes on fotoajakirjade valik Eesti lettidel veel üsna tagasihoidlik ning kümne skoori erinevate väljaannete koguarv ei ava. Arvust hoolimata on valik üsna hea ning lugemist leidub nii alles algajale kui ka juba kogenud pildistajale.

Suur osa kirjandusest pärineb Inglismaalt, mis tähendab, et näiteks osa asukohanõuandeid või müügikuulutusi kehtivad ainult tolle riigi kontekstis. Samuti ei laiene kõik konkursside võimalused ja tingimused ülemerehuvilistele, vaid kehtivad üksnes Suurbritannia elanikele.

Lisaks korralike auhindadega konkurssidele on ajakirjade lisaväärtus ka fotovalik. Kui veebis võib sadade kaupa suvaklõpse leida, siis ajakirja pääsemiseks on fotod fototoimetaja kriitilise silma eest läbi astunud ehk juhuslikkust lugejani ei lubata. Lisaks proffide kaadritele leiab väljaannete veergudelt ka nende lugejate portfoolioid, mida huvilised ajakirjale lähetada saavad. Juures väike jutt, mis ja miks. Hea võimalus pildile pääsemiseks.

Samuti korraldavad pea kõik ajakirjad mitmesuguseid konkursse. Mõned neist on ühekordsed, teised kestavad aasta läbi. Ühendavad neid aga väärikad ja hinnalised auhinnad alates korralikest statiividest ja fotokottidest ning lõpetades professionaalsete digitaalkaamerate ja fotoreisidega.

Ehkki internetist leiab suure osa infost, on ajakirja väärtus kompaktsus - info on piiritletud ajakirja mahuga ega ahvatle erinevate linkide kaudu järjest sügavamale pugema. Teisalt on kvaliteetsel paberil trükitud fotod hoopis väärtuslikumad kui anonüümsed failid internetis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing