Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pärnu lennuväljal toimub tippkiiruse võistlus One Mile Challenge 2006

Ardo Kalda 26. mai 2006, 00:00

Maikuu lõpp annab kõikidele autosõpradele võimaluse oma masinast viimane võtta - juba kuuendat korda leiab aset lõppkiirusvõistlus One Mile Challenge 2006. Võistlus kõige suurema lõppkiiruse peale toimub sel aastal 27. mail Pärnu lennuväljal.

Nagu ikka võetakse mõõtu ühel miilil ehk 1609meetrisel distantsil.

Peakorraldaja Peep Pihotalo sõnul on täiesti ametlikult lubatud politsei nina eest mööda kihutada nii kiirelt, kui auto välja võtab, trahvi selle eest tasuda ei tule. Ametivõimud mõõdavad vaid kiirust ja aitavad välja selgitada oma klassi tegijad. Et võistlus on mõeldud täiesti tavalistele tänavaautodele, siis pääseb starti iga heas tehnilises korras olev sõiduk, nõutakse vaid kaitsekiivri kasutamist.

Eelmisel aastal sõitis ametliku Eesti rekordi - 298 km/h Maksim Zolotarjov oma ülivõimsal Toyota Supral. Kas sel aastal ületatakse maagiline kiirus 300 km/h? Saab näha, Zolotarjov ületab stardijoone igal juhul.

Tugevat konkurentsi pakuvad talle sel aastal tuunitud 8-liitrise kompressormootoriga Dodge Viperid, mida selle võistluse ajaloo vältel saab näha esimest korda. Esikohale hakkab konkureerima ka Porsche 911 Turbo, kui viimased jõupingutused kapoti all vilja kannavad.

Võistluse vastu tunnevad huvi ka meie naaberriigid ning muuhulgas on Lätist kohale tulemas selle aasta rikaste ja ilusate võiduajamisel Gumball 3000 osalenud BMW M6.

Pileti hind pealtvaatajatele on 100 krooni, alla 12aastased pääsevad võistlust vaatama tasuta.

Pealtvaatajad on oodatud alates kella 12, esimese võistlusauto start on kell 13.

Võistluse orienteeriv kestvus on neli tundi, juhul kui ilmaolude tõttu ei tule võistlust katkestada. Lausvihmaga ei sõideta, kuid ilma suuremate lompideta märg rada ei takista ürituse toimumist.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing