Motivatsioonisüsteem põhineb tervel ja mitmekülgsel töötajal

Kristiina Härms 29. mai 2006, 00:00

Ettevõte katab töötajate tervise hoidmiseks teatud summa ulatuses sportimisega seotud kulud.

Samuti on osaletud ühiselt Nordea tervisejooksudel, maijooksul ja hetkel on käsil ettevõtetevaheline bowling'u-turniir. Peale sportimise soodustatakse ka tervislikku toitumist ning seetõttu on töötajatele tööandja kulul ette nähtud puuvili päevas ning mahlad ja vesi.

Lisaks käiakse regulaarselt tervisekontrollis ning töötervishoiu eest vastutav isik edastab aeg-ajalt infot/ülesandeid vältimaks istumisest tulenevaid haigusi.

Samuti on korraldatud eraldi spordipäevi (viimati koostöös Status Clubiga).

Ühtlasi on käinud meie laudade asendit ja piisavat valgust riskianalüüsi käigus hindamas ergonoomiaspetsialist, kes vastavatele puudustele tähelepanu juhtis ning need puudused said ka kõrvaldatud.

Juristide karjääriredelil on oluliseks sammuks advokatuuri eksam (nooremabi, vanemabi ja vandeadvokaadi eksam). Nimetatud eksamiks ettevalmistamiseks annab tööandja 15 päeva täistasulist lisapuhkust.

Peale kohalike ürituste on meil ka ühised suvepäevad, mis hõlmavad kõiki Baltikumi töötajaid.

Üheskoos veedetakse 3-4 päeva, peetakse seminare, tehakse sporti ja peetakse pidu ka.

Pidudel on alati oma stiil ja teemad (nt parukad, piraadid, 70ndad) ning erinevate riikide teemakohased etteasted.

Lapse sünni puhul rahalist summat ei eraldata, küll aga kingitaks vanker või kui vanematel on vanker olemas, siis näiteks beebipoe kinkekaart.

Lapse sündimisele järgneval päeval saadame haiglasse lillesülemi ja mingi karvase mängulooma (mõmmi vms).

Kuna lapsi meil veel palju ei ole, siis eraldi ainult lastele suunatud üritusi me korraldanud ei ole (ehk vaid jõulupidu). Küll aga oleme oodanud lapsi oma ühisüritustele, sh uisuhalli ja kelgumäele ja ujuma ja paadiga sõitma, kus on nendega tegelemiseks oma huvijuhid ja organiseeritud programm.

Kui selles osas nõudlus kasvab, siis on ka lapsehoidmise valdkond kindlasti see, millele tasuks mõelda ja kus on arenguruumi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing