Tallinnas levivad libaparkimistrahvid

Airi Ilisson 09. juuni 2006, 00:00

Äripäevani jõudnud trahvilipikult vaatab vastu tõsine karistus: lohakale autojuhile tehtud 900kroonine trahv. Kviitungi esitajaks on märgitud AS Pevilla Turvateenindus. Käsitsi kribitud paberile lisab usaldusväärsust ASi Pevilla templijälg, kust hakkab silma firma registrikood. Trahvipaberi nurgal on mobiilinumber ja märge: "Info: NB! Helista koheselt!"

Äriregister kahjuks Pevilla nime ei tunnista. Riigi Teataja andmetel sundlõpetas Kose vallas registreeritud Antti Sarajärvi juhitud Pevilla AS tegevuse juba kaheksa aasta eest.

Päris- ja võltskviitungi erinevuseks on pastapliiatsiga sirgeldatud kontonumber. Falcki ja transpordiameti kontrolörid kirjutavad viivistasu otsuse samuti käsitsi, kuid lisavad trükitud lehel kontonumbri ja konkreetse otsuse numbri.

Tallinna linnavalitsuse parkimiskorralduse osakonna juht Aado Kuuse teab paugupealt, millest jutt käib. "Kesklinnas tegutseb üks ilmselt nõrgamõistuslik inimene, kes tahab olla dikteeriv," kirjeldab Kuuse. "Õnneks ei tundu ta olevat vägivaldne ja kasu peal väljas."

Nimelt seisab autoakendele jäetud trahvikviitungitel transpordiameti kontonumber. See raskendab politsei tööd. "Niikaua, kuni ta pole kviitungile kirjutatud oma kontonumbrit, on seda kelmusena üpris keeruline käsitleda," tõdeb Põhja politseiprefektuuri majanduskuritegude talituse vanemkomissar Rocco Ots.

Seni pole transpordiameti raamatupidamine aluseta rahaülekandeid registreerinud. "Registreeritud trahvide ülekulu põhjustab meile sama palju muret kui puudujääk," nendib Kuuse. Keskmiselt teeb transpordiamet päevas 250 ja aastas 50 000 viivistasu otsust.

Veidrik tegutseb Kuuse sõnul juba enam kui pool aastat. Põhiliselt ilmuvad võltstrahvid välja Laial tänaval ja siseministeeriumi ümbruses kord nädalas. Igal kuul saab transpordiamet võltsingu kohta mõne telefonikõne.

On teada, et tegu on mehega. Amet proovis teda trahvikviitungitele jäetud numbri kaudu meelitada kohtumisele. Mees nägi ilmselt varitsuse läbi. Ka Äripäeva telefonikõne peale ei võta mees toru.

"Oleme tõstnud käed üles, sest ei oska tema suhtes enam midagi ette võtta," ütleb Kuuse. Kuidas võisid tühjad trahviblanketid kurjadesse kätesse sattuda, Kuuse arvata ei oska. "Ehk mõne kontrolöri tuttava või sugulase kaudu," pakub ta.

Rocco Ots paneb autojuhtidele südamele pöörduda kahtlase trahvikviitungiga politseisse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing