Dollar kuuendat päeva tugevnemas

Peeter Teder 13. juuni 2006, 00:00

Spekulatsioonid, et sel nädalal avaldatavad USA inflatsiooninäitajad sunnivad Föderaalreservi (Fedi) intresse tõstma, tugevdasid eile dollarit euro vastu.

Dollar tõusis kuuendat päeva järjest, mis on pikim tõus novembrist saadik. Eile õhtul maksis euro 1,2572 dollarit (dollar maksis 12,44 krooni). Veel reede hilisõhtul maksis euro 1,2639 dollarit. Eesti Pank fikseeris eile dollari kursiks 12,40 krooni.

"Fedi ametnikel on küllaltki laiaulatuslik nägemus, et inflatsioonisurve on ilmne," ütles Rabobank Groepi valuutastrateeg Jeremy Stretch. "Kuni turg arvab, et Fed jätkab intresside tõstmist, püsib dollar tugevana."

Bloombergi küsitluse kohaselt soovitas eelmise nädala lõpus 62 protsenti spetsialiste osta dollarit euro vastu.

Fedi ametnikud on tõstnud bassintressimäära 16 korda järjest ja intress on hetkel 5 protsenti. See on viimase viie aasta kõrgeim tase.

Tuletistehingute hinnad näitavad, et turg hindab edasise 0,25protsendipunktise tõste tõenäosuseks 86 protsenti. Fed otsustab intresside tõstmise oma 29. juunil toimuval koosolekul.

Euro võib täna nõrgeneda, sest avaldatav raport investorite usaldusest võib näidata usalduse langust. Analüütikud ootavad indeksi langust keskmiselt 50 punktilt 45 punktini. Näitaja oli jaanuaris oma kahe aasta kõrgeimal tasemel, kerkides 71 punktini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing