Turismiuudised

Indrek Kald 22. juuni 2006, 00:00

BTG neljas maakondlik matkajuht tutvustab põhjalikult Lääne-Virumaad. Sealt leiab üle 200 paiga kirjelduse enam kui 350 värvifotoga. Tutvustatud on kõiki tähistatud matkaradu, suvituspaiku, rohkeid mõisaid ja teisi huviväärsusi, lisaks on antud 57 matkasoovitust.

140-leheküljeline matkajuht on A5-formaadis, sellega on kaasas suur Regio Lääne-Virumaa kaart ja neli linnakaarti, enamiku turismiteenuste pakkujate andmed. Kuigi matkajuht on mõeldud kõigile siseturismi huvilistele, on olulisemaks sihtgrupiks Lääne-Viru elanikud, giidid, reisikorraldajad, koolid ja asutused. Matkajuhi kaanehind on 99 krooni.

BTG alustas Eesti põhjalikku tutvustamist maakondade kaupa 2003. aastal, mil ilmus Harjumaa idaosa matkajuht. Tänavu ilmub ka ingliskeelne Harjumaa ja Tallinna reisijuht.

Silja Line ja Nordic Jet Line pakuvad soodsaid päevakruiise Helsingisse. Silja Line'i Tallinnast algava päevakruiisi hind on täiskasvanule 590 kr ja 6-17aastastele lastele 300 kr, väiksemad lapsed pääsevad reisile tasuta. Lastehind kehtib koos vanema(te)ga reisides. Hinnas sisaldub reisijapilet Helsingisse ja samal päeval tagasi Silja Line'i kiirlaevade Seacat-klassis. Sooduspakkumine kehtib 30. juunini väljumistel Tallinnast kl 7.45, 10.20 ja Helsingist kl 16.30, 18.50 ja 21.40.

Silja Line opereerib Tallinna-Helsingi liinil kiirlaevadega SuperSeaCat Three ja Four, mis sõidavad Tallinna reisisadama A-terminalist Helsingi südalinna Makasiiniterminali. Sõiduaeg on 1 tund ja 40 minutit.

Nordic Jet Line pakub täiskasvanuile päevakruiisi Helsingisse Jet-klassis 598 kr eest. Hind kehtib tingimusel, et koos reisib vähemalt kaks täiskasvanut. Koos vanematega reisiva 7-17aastase lapse pilet maksab 299 kr, sellest noorem laps pääseb reisile tasuta. Päevakruiisi pakkumine kehtib laupäevast neljapäevani väljumistel Tallinnast kl 8.00 ja 12.55 ning Helsingist kl 15.00, 17.10, 19.30 ja 21.35. Soodus kruiisipakkumine kehtib juuni lõpuni, hind ei kehti rühmadele.

Nordic Jet Line katamaraanid väljuvad Tallinnas Vanasadama C-terminalist ja Helsingis Kanavaterminalist.

2008. aastast lõpetab 94 protsenti maailma lennufirmadest paberpiletite väljastamise, uueks standardiks saavad digitaalsed e-piletid. Paberpiletite kadumine vähendab vajadust seista lennujaamas sabas, sest lennule saab iga reisija ise internetis registreeruda. Ühtlasi saab ta 48 tunni jooksul enne reisi trükkida ise arvutist välja ka oma pardakaardi. Soovi korral saab reisija end lennule registreerida ka lennujaamas nn iseteeninduskioskites.

E-pilet tähendab sisuliselt vaid broneeringunumbrit, mille alusel väljastataksegi pilet. Kui pilet kaob, saab numbri järgi uue pileti. Lisaks kontrollitakse muidugi piletinumbri ja isiku vastavust.

Estonian Air kasutab samuti e-pileteid, ka on Tallinna lennujaamas võimalik end lennule registreeruda iseteeninduskioski abil - see eeldab käsipagasiga reisimist. Esimesed e-piletid võeti kasutusele 1995. aastal USAs, ka esimene paberist lennupilet anti välja USAs, 1914. aastal Floridas.

Paberivabaks muutumine peaks säästma lennufirmadele kolm miljardit dollarit (37 mld kr) aastas, ütles 261 lennufirmat koondava rahvusvahelise lennutranspordi assotsiatsiooni IATA tegevjuht Giovanni Bisignani.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing